Dráha

První den juniorského mistrovství Evropy a kategorie U23 ve znamení nadějných výsledků

První den juniorského mistrovství Evropy a kategorie U23 ve znamení nadějných výsledků

První den evropského šampionátu kategorie juniorů a U23 se nesl v duchu stíhaček, eliminací, týmových sprintů a skrečů. Pro oko českého fanouška naši reprezentanti předvedli i několik velmi dobrých výsledků, které následně zhodnotil trenér národního družstva Milan Kadlec.

Úterní sprinty větší překvapení nepřinesly, juniorské trio ve složení Jakub Vajbar, Jakub Malášek a Matěj Hytych cílem závodu projelo jako páté. „Sprinterskou část bych nerad úplně hodnotil, jelikož jsem jí celou neviděl. U juniorů se se toho asi moc víc nečekalo. Mrzí mě pár technických chyb, ale tenhle výsledek jsme tak nějak předpokládali,“ komentoval výkon svých svěřenců Kadlec. To samé můžeme říct i o ženské trojici juniorek (Michaela Poulová, Sára Peterková a Anna Jaborníková), které taktéž zapsaly pátou příčku.

Prvním světlým výkonem na mistrovství se blýskla Gabriela Bártová, v závodě na 7,5 kilometru obsadila osmou pozici a spokojenost neskrýval ani trenérský štáb. „Gabriela Bártová ve skreči trochu zaváhala v těch posledních kolech, přišlo mi, že se toho i trochu bála. Celkově ten výkon ale nebyl vůbec špatný. Dobře si během závodu hlídala úniky a ukázala, že je konkurenceschopná, akorát bohužel ten závěr nevyšel, tak jak mohl. Potenciál byl ale určitě větší.“

Velkou šanci na medaili živil český tým s příchodem závodu na 10 kilometrů. Matyáš Koblížek dlouho sahal po medailových pozicích, ovšem svůj boj nezvládl a připisuje si tak pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo. „U Matyáše to byla obrovská škoda. Předvedl výkon bez jakýchkoliv pochybení. Bohužel, první dva soupeři jeli celou dobu ve vakuu za ním a on jim tak výrazně pomohl a poté na ně již nestačil. Každopádně předvedl parádní výkon,“ těšil se Kadlec po závodě.

I Jan Voneš přidal svému štábu důvod k dobré náladě. V eliminačním závodě obsadil šestou příčku a se svým výkonem může být nadmíru spokojený. „Šesté místo Honzy Voneše v eliminaci považuji za velmi solidní výsledek. Jedinou kaňkou na jeho výkonu byl konec, kdy mohl ještě trochu více zabrat, ale se šestým místem jsme všichni rozhodně spokojení,“ uzavřel hodnocení úvodního dne Michal Kadlec.

Foto: Milan Kadlec

Autor článku: Admin