MTB

Prima CUP v Mikulově podpořil handicapované sportovce 

Prima CUP v Mikulově podpořil handicapované sportovce 

Závěrečný závod seriálu Prima CUP v Mikulově vyšel na jedničku. Krásné slunečné počasí, úsměvy stovek cyklistů a jejich nadšení podpořit společně s Nadací ČEZ handicapové paralympijské sportovce. Tak by se dal shrnout finálový závod Škoda Auto Mikulov.

Oba starty závodních tras, o délkách 55 a 33 kilometrů, zcela zaplnily Mikulovské náměstí. Závodníky odstartoval přední český kardiochirurg Jan Pirk společně se starostkou města Jitkou Sobotkovou. Na startu nechyběli například olympijští vítězové Dominik Hašek a Jaroslav Kulhavý, Jan Maxián ani favorit závodu a úřadující český šampion Marek Rauchfuss. 

Všechny jezdce připravené užít si závěrečný podnik seriálu povzbudil, nejen na startu, maskot WeLoveCycling.cz

Český mistr Marek Rauchfuss svojí dominanci potvrdil s přehledem a ve finiši se radoval z vítězství. Mezi ženami slavila stupeň nejvyšší domácí Barbora Vojta.

Necelých padesát jedna tisíc vyšlapali účastnící na Oranžovém kole ve stánku Nadace ČEZ. Přesných 50.875 Kč pomůže handicapovaným sportovcům na Olympijských hrách v Paříži. Voucher si od Milana Záhorky ze Skupiny ČEZ převzal paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

Pozornost všech účastníků byla zaměřena také na tombolu, kde hlavní cenou bylo kolo Merida a také voucher na pobyt v hotelu Dvorana v Karlových Varech. 

Vrcholem sobotního programu bylo celkové vyhlášení seriálu, které dle očekávání vyhráli Kateřina Krutílková a Filip Adel. Oba čeští závodníci a vítězové nejvyšší domácí soutěže Škoda Auto Český pohár v maratonu odjeli v nových elektrických vozech Škoda Enyaq. Klíče od vozů, které získali v zápůjčce na tři měsíce, jim předal z vedení marketingu značky Škoda Auto, Libor Šedivák.

Autor článku: Filip Švestka