Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021

Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021. Na výbornou vyšly finálové závody jezdcům týmu SK VELO Praha, kteří dosáhli hned na tři celková prvenství v prestižních kategoriích kadetů, juniorů a mužů Open, což je pro pražský klub jeden z nejvýznamnějších výsledků v historii seriálu.

Dětským kategoriím zase dominovali jezdci středočeské líhně talentů týmu ADASTRA Cycling Team. Pohled do výsledkové listiny dokládá celorepublikový dosah pražské soutěže pro všechny skupiny cyklistů včetně cyklistů s handicapem.

Z původně zamýšleného regionálního konceptu se postupně stal prestižní závod v olympijském cross country s účastí bikerů ze všech koutů České republiky, a tak celkové prvenství není pouze trofej s pražskou dlažební kostkou a nesmazatelný zápis do podstavce velkého poháru, který je symbolem pražské soutěže a nese jména všech vítězů jednotlivých kategorií od počátku soutěže, ale je zároveň i vysoce hodnoceným výsledkem pro každého závodníka a vítězové zaslouží zvláštní respekt. 

Celkovými vítězi ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2021 se stali:

odrážedla: Hlůže Jonáš (Cafe Calabrone Cykloservis)

děti 3-4 roky: Kovář David (Expres CZ Tufo Team Kolín)

kluci 5-6 let: Dostál Martin  (Akademie cyklistických sportů)

holky 5-6 let: Semarádová Emma (Cyklostar Trek Pirelli)

kluci 7-8 let: Kovář Daniel (Expres CZ Tufo Team Kolín)

holky 7-8 let: Kejzlarová Pavlína

kluci 9-10 let: Rybář Kryštof (CK LOKO Rakovník)

holky 9-10 let: Vítková Nela (BIKE CLUB Město Touškov)

žáci I.: Vajsejtl Jan (Bike puzzle team)

žákyně I.: Kolářová Babeta (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)

žáci II.: Kukla Dominik (ADASTRA Cycling Team)

žákyně II.: Grohová Lucie (Author Team Stupno)

kadeti: Naxera Václav (SK VELO Praha)

kadetky: Dingová Anna (ADASTRA Cycling Team)

junioři: Bláha Vojtěch  (SK VELO Praha)

ženy/juniorky: Kadlecová Zuzana (ADASTRA Cycling Team)

muži OPEN/ELITE: Holík Vojtěch ((SK VELO Praha)

MASTERS I.: Chyba Jiří (NUTREND SPECIALIZED Racing)

MASTERS II.: Záhorec Stanislav (Fenix Ski Team Jeseník)

MASTERS III.: Mestek Míra (SP KOLO Specialized)

SUPERMASTERS: Bulejčík Josef (Bike Marast)

Sluchově postižení: Čapek Jan (SK SKIVELO neslyšících Olomouc)

Tělesně postižení: Mastík Tomáš (Černý koně)

Celkové pořadí po 7. kolech: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/35

FOTO Barbora Klap

Autor článku: Jaroslav Cícha