MTB

Pražský MTB pohár pokračuje druhým závodem ve Kbelích

Pražský MTB pohár pokračuje druhým závodem ve Kbelích

Druhý závod populární série horských kol v olympijském cross country ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v sobotu 16. dubna pokračovat druhým závodem na trati v Lesoparku Letňany. Závod je vypsán také jako mistrovství Prahy.

Bikový park „Pahorek“ v lesoparku Letňany je tradiční zastávkou ŠKODA Pražského MTB poháru. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou a Vladimírem Musilem je vyhlášený svou precizní přípravou tratě a celého areálu. Není divu, vždyť na oblíbený závod míří každoročně stovky závodníků a v letošním roce bude navíc závod pro kategorie: žákyně I. a II., žáci I. a II., kadetky, kadeti, junioři, juniorky vypsaný i jako mistrovství Prahy. Vítězové, Mistři Prahy si ze Kbel mimo medailí odvezou také originální bílý dres s pražskou žlutočervenou duhou.

Trať v lesoparku Letňany je odlišná od závodního okruhu, na kterém se jel úvodní závod v Motole. Zatímco trať v Motole je stavěná jako specializovaný závodní okruh, kbelská trať vypadá na první pohled jako nenáročná, spíše cyklokrosového charakteru, vycházející z trailů, kterými je místní okruh doslova protkaný. Ovšem zdání klame, což zjistíte, když si okruh projedete v závodním tempu. Neustálé změny profilu, klopené zatáčky, krátké a prudké výjezdy s nutností často měnit převod dokonale prověří sílu a bikové schopnosti účastníků a závod tak činí velmi těžkým.

Závodním dnem bude provázet paralympijský vítěz a mistr světa, Jiří Ježek a diváci se mohou těšit na vyhlášené, domácí občerstvení, které s péčí zajišťují členové Sboru hasičů Kbely.

Přihlášky k závodu 2. kola Pražského MTB poháru – Kbely, ZDE: https://www.sportt.cz/register/1155 

Propozice, trasy okruhů pro jednotlivé kategorie, ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=12

FOTO www.prahamtb.cz

Autor článku: Jaroslav Cícha