UEC

Praha přivítá kongres Evropské cyklistické federace již tento víkend

Praha přivítá kongres Evropské cyklistické federace již tento víkend

Ve dnech 3.3. až 5.3.2023 se v pražském OREA Hotels Pyramida uskuteční kongres Evropské cyklistické unie (UEC), který přivítá zástupce všech evropských cyklistických federací. Český svaz cyklistiky je spolupořadatelem této akce a jedná se o první takto významný cyklistický kongres na našem území.

„Pořádání takové akce je pro nás velmi důležité a jedná se o velký diplomatický úspěch české cyklistiky na evropské úrovni. To, že v Praze přivítáme zástupce všech federací s výjimkou ruské a běloruské, nám pomůže zvýšit povědomí naší cyklistiky v Evropě a prosazovat naše zájmy uvnitř UEC,“ řekl Petr Marek, prezident ČSC.

Kongres Evropské cyklistické federace (UEC) je výroční schůzí všech jejích členů a zástupců z jednotlivých zemí. 

Účastní se ho okolo 150 osob (cca 2-3 zástupci z každé země), mezi hlavní body v programu patří výroční zpráva z roku předchozího včetně finanční hospodaření, výhled na další rok(y), schvalování rozpočtů, představení následujících šampionátů a mnohé další dozorčí a schvalovací činnosti. Kongresu se kromě celého vedení UEC včetně jejího prezidenta Enrica Della Casa účastní také prezident mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient.

Hlavní program kongresu se uskuteční v neděli, přičemž v sobotu mu předchází workshop Sharing Platform pořádaný UCI a večer pak společná galavečeře.

Partnerem akce je také společnost ŠKODA AUTO a.s., která jakožto český výrobce automobilů poskytne shuttle servis pro všechny delegáty.

FOTO: UEC

Autor článku: Admin