Silnice

ŠKODA CUP startuje již tuto sobotu

ŠKODA CUP startuje již tuto sobotu

Silniční sezona měla být již v plném proudu, ale vzhledem ke koronavirové epidemii začne prakticky až třetí červencový víkend. V Záboří, nedaleko Blatné, odstartuje v sobotu 18. července ve 13:00 ŠKODA CUP 2020 – Český pohár. Ten je zároveň i první etapou 55. ročníku závodu Lidice 2020.

Okruh v Záboří po trase Záboří – Lažánky – Jindřichovice – Bratronice – Čečelovice měří 12 kilometrů, celkem jej jezdci absolvují, celkem tedy v závodě absolvují 156 kilometrů. Před rokem na něm slavil vítězství Jiří Petruš (Topforex -Lapierre Pro Cycling) před Michalem Kukrlem (Elkov Author cycling team) a Martinem Boubalem (CK Příbram – Fany GASTRO). První dva by měli výt na startu i tentokrát, Boubal ukončil závodní kariéru.

„V Záboří očekáváme silnou konkurenci. Kromě prakticky celé domácí špičky máme přihlášky týmů z Rakousko a Německa. Trať zůstala stejná. Loni si to všichni chválili a věříme, že se bude závodit stejně jako před rokem. Maximum je 176 startujících a tomu číslu se budeme minimálně blížit,“ řekl za organizátory ze společnosti Cyklo – Lidice Marek Volf.

Reprezentační kouč Tomáš Konečný předpokládal, že na start se postaví i český výběr, ale z toho nakonec sešlo. „Třeba Karel Vacek, Jan Černý, Jan Hirt, Zdeněk Štybar či Roman Kreuziger s tím počítali, ale začala či začínají jim týmová soustředění, takže z toho sešlo. UCI ale povolila v červenci a srpnu start jezdců na podobných závodech ve svých dresech, takže já tam zabezpečím dvojici Vojtěch Sedláček a  Richard Holec,“ řekl Konečný.

Závod ŠKODA CUPu 2020 v Záboří je zároveň první etapou závodu Lidice 2020. „Po roce se s druhou etapou vracíme zpět do Lidic. Je to vlastně takové kritérium na krátkých okruzích a startovat by tam měli i zahraniční jezdci, kteří pojedou v Záboří a doufáme, že i ty české týmy,“ dodal Marek Volf.

Termíny závodů Škoda Cupu:

18. července: Záboří

30. srpna: Ostrava

27. září: Kyjov

3. října: Rokycany

4. října: Mladá Boleslav

11. října: Brno – Mikulov/Visegrádská čtyřka

Autor článku: Jaroslav Cícha