MTB

Na Zličíně pojede ŠKODA Pražský MTB pohár doleva i doprava

Na Zličíně pojede ŠKODA Pražský MTB pohár doleva i doprava

Nadcházející víkend bude patřit dalším dvěma závodům ŠKODA Pražského MTB poháru, které přivítá tradiční lokalita seriálu – zličínský bikepark. Meteorologové předpovídají tropické horko, denní teploty obou víkendových dnů se mají vyšplhat přes 30 stupňů, a tak závodníci i jejich doprovody po odjetí závodu jistě uvítají osvěžující vodu v sousedícím rybníku Dolejšák, který byl v minulém roce vyčištěn, rekonstruován a už při loňském závodě se stal vyhledávanou zábavou a součástí zličínského závodu.

Sobotní i nedělní závodní program začne v půl desáté tradičně závodem odrážedel a skončí v odpoledních hodinách závodem kategorií Masters. V sobotu kromě klasického programu Pražského MTB programu proběhne i Přebor Hlavního města Prahy, ve kterém budou oceňováni závodníci s klubovou příslušností v Pražském cyklistickém svazu.

V neděli doplní pestrý program poháru i mistrovství České republiky neslyšících, kteří využijí možnosti bojovat o titul mistra České republiky. A aby toho nebylo málo, tak oba závodní dny budou mít pro jezdce žákovských kategorií zvláštní význam. Zličínské závody jsou totiž nominační pro blížící se mistrovství Evropy žákovských kategorií v italské Pile a je tedy jisté, že na Zličíně uvidíme závodit kompletní českou žákovskou špičku.       

Zličínský areál se stal díky aktivitě týmu Calabrone vedeného Martinem Jaroušem vyhledávanou bikovou lokalitou. Je celoročně udržovaný a vždy připraven k tréninku, čehož využívají kluby, jednotlivci i široká sportující veřejnost nejenom z Prahy. I letos pořadatelé poháru zvolili v minulém roce vyzkoušený a neobvyklý model závodu, kdy v sobotu jezdci absolvují trať proti směru hodinových ručiček a v neděli pojedou opačným směrem.

„Já jsem zkoušel v tréninku jezdit oba směry už delší dobu, připadalo mi to zajímavé, tak jsem to ukázal Viktorovi, který si opačný směr projel se stejnými pocity a minulý rok jsme se domluvili, že to zkusíme v závodě. Ohlasy byly pozitivní, závodníci si závod užili a vzpomínají na něj, takže i letos budeme neobvyklý model opakovat“, říká Martin Jarouš.

Zájemci o rezervaci týmového prostoru nebo parkování obytných aut, rezervujte si své místo na tel: +420 777 406 363 

Registrace pro sobotní závod 19.6. bude ukončena ve čtvrtek 17.6. ve 12:00 a pro nedělní závod v pátek 18.6. také ve 12:00.

Registrovat se do závodu můžete ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=18

Veškeré informace k závodům naleznete na webových stránkách ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=12

Autor článku: Jaroslav Cícha