Na Zadově třetí Cink, pátá Čábelická

Třetí podnik Strabag Cupu, Českého poháru v olympijském cross country, přilákal na šumavský Zadov velice kvalitní konkurenci, byl to takový malý Světový pohár. A kralovali zahraniční bikeři – mezi ženami byla nejlepší Anne Terpstraová z Nizozemí, závod mužů ovládl Sebastian Fini Carstensen z Dánska. Z našich bikerů se na stupně vítězů prosadil v elitních kategoriích pouze třetí Ondřej Cink (KROSS Racing Team), Jitka Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) dojela pátá. Oba si však upevnili vedení v průběžném pořadí Strabag Cupu.

Trať, kterou sice zkropil dopoledne déšť, byla pro hlavní závody suchá, ale na Zadově tradičně hodně náročná. Ženy rozjely závod velmi rychle a v úvodu prvního kola byla ve vedení Čábelická, hned za ní se seřadily všechny ostatní favoritky až na Dánku Anniku Langvadovou, která se ale na čelo rychle dotáhla.

Dva okruhy před koncem nastoupila Terpstraová a soupeřky ji viděly poté až v cíli. Po prvenství v úvodním dílu seriálu ve Městě Touškov si dojela pro druhý pohárový triumf. Za ní dojely Alessandra Kellerová (Švýc.), Ukrajinka Jana  Bělomojná a Langvadová. Čábelická skončila pátá a upevnila si průběžné vedení v celkové klasifikace před druhou Janou Czeczinkarovou (LIV Mistral Cycling), která dnes skončila dvanáctá.

„Páté místo v takové konkurenci je pro mě super. Zdejší trať je dost náročná a to mi vyhovuje. Zkusila jsem to v prvním kole, ale soupeřky mě odjet nenechaly,“ byla v cíli slova Jitky Čábelická.

V závodu mužů se hned po startu usadili n čele dánští jezdci Sebastian Fini Carstensen, Simon Andreassen, Cink a Ital Gerhard Kerschbaumer. Cink zkusil ve druhém okruhu soupeřům odjet, ale ti mu to nedovolili.

I v dalším průběhu závodu to všichni zkoušeli, ale vzájemně se hlídali. První trochu zaostal Kerschbaumer, Cinkovi dvojice Dánu poodjela až pět stovek metrů před cílem. Ve spurtu o prvenství měl více sil Fini Carstensen, který vyhrál o vteřinu před Andreassenem. I Cink si třetím místem pojistil vedení ve Strabag Cupu. „Třetí místo je slušné, ale moc spokojen nejsem, příliš mi to dneska nejelo,“ řekl Ondřej Cink. Na druhém a třetím místě si pořadí vyměnili dnes sedmý Jan Vastl (Pushbikers XC Team) s Janem Škarnitzlem (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz Praha), který dnes obsadil osmou příčku.

1.Fini Carstensen 1:27:35, 2. Andreassen (oba Dán.) +1, 3. Cink (KROSS Racing Team) +15, 4. Kerschbaumer (It.) +26, 5. Egger +1:25, 6. Schelb (oba Něm.) +1:37, 7. Vastl (Pushbikers XC Team) +1:41, 8. Škarnitzl (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz Praha) +2:05.

Průběžné pořadí (po 3 ze 4 závodů):

1. Cink 860, 2. Vastl 720, 3. Škarnitzl 710.

1.Terpstraová (Niz.) 1:13:30, 2. Kellerová (Švýc.) +1:10, 3. Bělomojná (Ukr.) +1:35, 4. Langvadová (Dán.) +1:55, 5. Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +2:36, 6. Loivová (Est.) +2:49, …12. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +5:12.

1. Čábelická 820, 2. Czeczinkarová 670, 3. Terpstraová 600.

1. Lind (Švéd.) 1:06:38, 2. Solvhoj (Dán.) +1, 3. Šulc (IVAR CS – Author Team) +4, 4. Sáska (ROUVY Specialized) +12, 5. Örnborg (Švéd.) +1:23, 6. Žvak (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +2:27.

Juniorky:

1.Mitterwallnerová (Rak.) 58:51, 2. Szczecinská (Pol.) +5:27, 3. Hollandiová (Rak.) +6:00, 4. Holubová (kola-bbm.cz) +6:10, 5. Daubermannová (Něm.) +6:28, 6. Novotná (ADASTRA Cycling Team) +7:05.