Cyklokros

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů

Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle. 

„Kdybych tvrdil, že si letos jedeme pro medaile, asi by to bylo trochu troufalé. Ale máme tam v několika kategoriích závodníky, kteří mohou pomýšlet na umístění v top 10, možná i na hraně té první pětky,“ uvedl reprezentační trenér Petr Klouček.

Největší šance má podle něj zejména Kristýna Zemanová, která se představí v závodě žen kategorie U23. Na posledním Světovém poháru ve Francii skončila mezi ženami třináctá, ale v hodnocení své kategorie by brala třetí příčku. „Když se jí závod povede, mohla by se dostat do první pětky. Výsledek z Francie nemůžeme přeceňovat, protože tam nebyly všechny její největší soupeřky. Ale formu má určitě dobrou,“ řekl Petr Klouček.

Dalším českou nadějí je junior Václav Ježek. „Teď cítil trochu únavu po soustředění ve Španělsku, ale do mistrovství světa bude v pohodě. Na první desítku určitě má. Atakovat by ji mohly i juniorky Dlasková s Hanákovou, stejně tak Kopecky v závodě žen U23. Na solidní umístění blízko k první desítce mají i třiadvacítkáři Fiala s Kopeckým,“ uvedl trenér reprezentace.

V elitní mužské kategorii bude Česko sázet na úřadujícího mistra republiky Michaela Boroše. V generálce na šampionát ve francouzském Besanconu atakoval vysněnou první desítku a byl devátý. 

„Forma je dobrá a když se všechno sejde, mohlo by to na první desítku klapnout. Nereálné to určitě není, protože už jsem v top 10 několikrát v sezoně byl. Trať v Hoogerheide se mi líbí, je hodně poctivá. Vždycky tam vyhraje ten nejsilnější, není to o taktizování. Uvidíme, jaké bude počasí, ale jestli zaprší, bude to hodně těžké,“ prohlásil Boroš.

Šampionát začne už v pátek závodem štafet. Česko vyšle do bojů to nejlepší, co má. „Pokud se nic nestane, měli by jet Hanáková, Ježek, Hladíková, Fiala, Zemanová a Boroš,“ prozradil Klouček. „Ale uvidíme na místě, třeba se ještě může nějaké jméno změnit,“ dodal.

Někteří závodníci se do dějiště MS přesunuli rovnou z posledního závodu Světového poháru, většina výpravy však odcestuje ve středu odpoledne. „Přespíme v Německu a ve čtvrtek odpoledne už chceme být na trati na prvním oficiálním tréninku,“ řekl trenér.

Nominace na MS:

Muži – elite: Michael Boroš, Jakub Říman, Šimon Vaníček. 

Muži U23: Matyáš Fiala, Matyáš Kopecký, Matěj Stránský, Patrik Černý, Pavel Jindřich. 

Junioři: Václav Ježek, Jakub Kuba, Pavel Šumpík, František Hojka, Filip Samec.

Ženy U23: Julia Kopecky, Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková. 

Juniorky: Vanda Dlasková, Kateřina Douděrová, Eliška Hanáková, Karla Nováková.

FOTO: Jan Němec (MS cyklokros 2022 USA)

Autor článku: Admin