MTB

MTB XCM se v Glasgow zúčastní 6 bikerů

MTB XCM se v Glasgow zúčastní 6 bikerů

Šestice jezdců se zúčastní v Glasgow maratonu horských kol. Disciplína, která je celosvětově populární mezi širokou cyklistickou veřejností se ve své vrcholové podobě na úrovni závodů SP, ME a MS zatím hledá a nenaplňuje původní záměr představitelů MTB XCM, kteří očekávali účast široké sportující veřejnosti i na těchto vrcholných akcích. Opak je pravdou a je tedy pravděpodobné, že ani Glasgow nebude v tomto ohledu výjimkou a závodu se bude účastnit pouze absolutní světová špička.

Ostatně tomu odpovídá i velikost české výpravy, která čítá pouhých šest jezdců, přestože účastnická kvóta nepodléhá žádné oficiální nominaci.  

Český tým ale rozhodně není bez ambicí na kvalitní umístění a troufáme si tvrdit, že v některých případech můžeme očekávat i útok na posty nejvyšší. Naše naděje směřují především k Martinovi Stoškovi (Canyon Northwave), aktuální světové trojky v rankingu UCI. Martin už má ve své sbírce covidový bronz z turecké Segovie z roku 2021 a jistě by svou sbírku úspěchů rád rozšířil. 

Na kvalitní výsledek může pomýšlet i čerstvý republikový mistr XCO Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), který o víkendu v Bedřichově předvedl skvělou formu. 

Překvapit by mohl také úřadující český šampion v maratonu, Lubomír Petruš (D2Mont Merida). 

Mezi ženami budeme spoléhat především na Karlu Loffelmann (Česká spořitelna Accolade), která se postupně transformuje na specialistku – maratonkyni světového formátu. 

Každopádně budeme všem našim reprezentantům držet palce, závod statuje v neděli 6.8. 2023 ve skotském Glentress Forest. 

MS XCM Glasgow – Glentress Forest 

Ženy:

1. Karla Loffelmann

2. Nikol Flašarová

Muži:

1. Martin Stošek

2. Marek Rauchfuss

3. Lubomír Petruš

4. Jaromír Skála

Autor článku: Admin