MTB

Mládežnický výběr bikerů startuje na ME v Pile

Mládežnický výběr bikerů startuje na ME v Pile

Výběr mladých bikerů v kategoriích žáků a kadetů se účastní prestižního evropského šampionátu v italské Pile.

Úvodní den byla na programu individuální časovka, která rozhodla o pozicích na startu a zároveň byla kvalifikací na čtvrteční Eliminator. Jako první se na start postavily žačky, které vybojovaly výborné páté a sedmé místo. Žáci se nenechali zahanbit a do cíle dojeli jako 6., 8., 9. a 15. v pořadí. Těmito výsledky si týmy vyjely 3. a 4. pozici na startu pro středeční závod štafet. Odpoledne se na start postavily kadetky a předvedly solidní výkon, když dojely na 22., 26. a 69. místě. Po nich následovali kadeti, kterým se závod bohužel nepodařil podle jejich představ. Z šesti startujících postoupili do Eliminatoru pouze dva z 11. a 24. místa. Kadetské týmy odstartují z 18., 32. a 81. pozice. 

Ve středečním závodě štafet skončili nejvýše v žákovské kategorii – Kryštof Bažant, Hanka Viková a Robert Mitáš na čtvrtém místě, když zaostali o 1:24 za vítězným rakouským týmem. Skvělé páté místo v evropské konkurenci obsadil druhý český tým ve složení Richard Severyn, Amálie Gottwalová a Dominik Kukla se ztrátou 1:41 na vítěze.

V závodě kadetů skončili čtvrtí Václav Ježek, Eliška Hanáková a Ondřej Novotný, kteří dojeli s mankem 55 sekund na vítězný tým Norska. 

Výsledky štafety žáci / U15 – www.uec.ch

Výsledky štafet kadetů / U17 – www.uec.ch

Foto: UEC

Autor článku: Filip Švestka