Cyklokros

Mládež čeká MČR v cyklokrosu

Mládež čeká MČR v cyklokrosu

Ve čtvrtek 30. listopadu se ve Veselí nad Lužnicí uskutečnila tisková konference k MČR mládeže, závěru TTC v cyklokrosu. 

V 11 hodin se všichni účastnící sešli v Kulturním domě, kde celá tisková konference probíhala. Konferenci provázel Pavel Petr, začal úvodním slovem představení účastníků (Radek Bechyňský, Josef Bechyňský, Josef Krch – agentura cyklistika, starosta Vít Rada, Pavel Baloun – Banes Soběslav). Organizátoři cyklokrosových závodů, které se uskuteční 9. a 10. prosince, přiblížili a blíže popsali, jak probíhají přípravy na závody a jak celá akce bude probíhat. Pořadatelé srdečně zvou diváky na víkend plný cyklokrosu. Bude probíhat jeden závod za druhým. Závodníci se budou vypořádávat s dlouhým okruhem 2800 metrů a náročnou tratí plnou překážek a drsných pasáží. Rozhodně to nebude pro závodníky lehké a pro diváky to bude hezká podívaná.

Radek Bechyňský – ředitel závodu

Radku, jaké byly změny v pořádání MČR mládeže? 

Trať jsme museli pozměnit. Některé pasáže jsme museli upravit, aby lépe vyhovovali kamerám ČT, jelikož proběhne přímý přenos. Upravili jsme některé zatáčky a přidali nové překážky.

Jaké jsou výhledy do budoucnosti? Plánujete nějaký větší závod?

Chtěli bychom, aby se ve Veselí pořádalo velké MČR v cyklokrosu. Máme zažádáno na rok 2026. Uvidíme, zda to vyjde.

Sluší se nyní z vašich úst poděkovat někomu, bez koho bychom tu zde nebyli a cyklokros nemohli hostit v našem městě?

Velké poděkování samozřejmě patří městu Veselí a panu starostovi Vítu Radovi, a dále všem partnerům a sponzorům, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit.

Josef Krch – agentura cyklistiky

Myslím si, že je to významný závod. Cyklokrosová sezóna se stáhla z celé ČR do Jihočeského kraje, nejdříve TOI TOI Cup v Chýnově a teď nás čeká TOI TOI Cup a MČR mládeže právě zde ve Veselí. Ve Veselí končí celý závod TOI TOI Cupu.

V lednu se uskuteční velké MČR v Táboře a závěr první týden v únoru MS.

Vít Rada – starosta města

Jsem rád, že se akce koná právě u nás ve městě. O sport je zde velký zájem, mnoho dětí ve Veselí sportuje, momentálně máme zaregistrovaných přes 750 dětí. Je to pro město akce velkých rozměrů. Klobouk doků, že se podařilo zařídit i přímý přenos ČT SPORT.

Pavel Baloun – Banes Soběslav

Rád podporuji sport, hlavně v regionu. Letos jsme udělali výjimku a podpořili i hokejisty v Českých Budějovicích. Věřím, že se akce vydaří v rámci města Veselí.

AUTOR: TZ pořadatele

Autor článku: Admin