MTB

Mistry ČR ve short tracku Zatloukal a Čábelická

Mistry ČR ve short tracku Zatloukal a Čábelická

Mistry republiky ve short tracku se v Harrachově stali Zatloukal (Nutrend Specialized) a Jitka Čábelická(GAPP System Kolofix). Stejně jako před rokem se teprve druhé mistrovství v této disciplíně jelo na stejném místě a Čábelická dokázala obhájit loňské prvenství, Zatloukal, loni stříbrný se radoval poprvé. V juniorkách zvítězila Simona Spěšná (jb Brunex Superior), v juniorech Pavel Šumpík (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), věkem ještě kadet.

Čábelické si tak částečně spravila náladu po nepovedeném šampionátu v cross  country ve Stupně, kde dojela čtvrtá. Krátce po startu měla pád Tereza Tvarůžková (Express CZ Tufo Team Kolín), po prvním kole projížděla až devátá, ale skvělou stíhací jízdu a dojela si pro stříbro, třetí skončila Adéla Holubová (kola-bbm.cz).

„Výkon byl dobrý, nevěděla jsem, co od toho čekat. Jsem po náročném soustředění, ale soupeřky mi to zjednodušily, protože se tam po startu sťukly a já jsem tam zůstala s Barčou Průdkovou. Tu jsem setřásla a mohla jsem si pak jet svoje tempo,“ řekla v cíli Jitka Čábelická.

Mezi muži chyběl na startu obhájce titulu Jan Vastl (GAPP System Kolofix), jenž se při tréninku zranil. O to měl cestu k titulu snazší Zatloukal, který se pohyboval vepředu společně s Matějem Průdkem (Multicraft), Lukášem Kobesem (GAPP System Kolofix) a Markem Rauchfussem (Česká spořitelna Accolade). Do závěrečného spurtu najížděl společně Zatloukal s Kobesem a prvně jmenovaný dokázal zvítězit, třetí skončil Rauchfuss.

Výsledky:

Muži

1. Zatloukal (Nutrend Specialized) 22:42 2. Kobes (GAPP System Kolofix) +0,4, 3. Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +1, 4. Škarnitzl (GAPP System Kolofix) +10, 5. Konečný (Nutrend Specialized) +31, 6. Průdek (Multicraft MTB team) +31.

Ženy

1. Čábelická (GAPP System Kolofix) 19:59, 2. Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +15, 3. Holubová (Kola-bbm.cz) +24, 4. Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) +44, 5. Czeczinkarová (LIV Elmtrade) +45, 6. Kubínová (DK Bikeshop Racing Team) +1:09.

Kadeti + junioři

1. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling) 17:43, 2. Černý (Expres CZ Tufo Kolín) +1, 3. Novotný (Dukla Praha) +5.

Kadetky + juniorky

1. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) 16:58, 2. A. Gottwaldová (CP Team) +14, 3. E. Hanáková (Rexonix Recing) +20.

FOTO Jiří Greif

Autor článku: Jaroslav Cícha