Dráha

MČR v Omniu již tento víkend

MČR v Omniu již tento víkend

Poslední generálku před tradičním vrcholem domácí dráhové sezony Maxbike mistrovství planety obstará tento víkend mistrovství republiky v jediné olympijské individuální vytrvalecké disciplíně – omniu.

V sobotu od 12:00 se ke čtyřem disciplínám cyklistického víceboje, kterými jsou postupně scratch, tempo race, vylučovačka a závěrečná bodovačka postaví juniorky, junioři, ženy a muži elite. V neděli od 11:00 potom omnium čeká všechny mladší mládežnické kategorie .

Oba dva dny tedy v sobotu od 12:00 a v neděli od 11:00 díky firmě Techniserv IT můžete sledovat přímý přenos závodu na stránkách www.sporton.eu, na youtube nebo na na stránkách informačního serveru www.roadcycling.cz

Vzhledem k vládním koronavirovým opatřením a nízké kapacitě míst k sezení nemohou být na motolský velodrom bohužel vpuštěni diváci, ale pouze závodníci a jejich doprovod. 

Pro více informací kontaktujte pořadatele z Dukly Praha. Propozice závodu v příloze.

Covid opatření pro závodníky a doprovod – přehled:

Děti do 12 let: Bez prokázání bezinfekčnosti.

Mládež od 12 do 18 let: prokázat se mohou očkovacím certifikátem či certifikátem s laboratorním potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech, pro tuto věkovou kategorii platí i negativní PCR test, jeho platnost je max. 7 dní.

Dospělí (18 let a starší): prokázat se mohou pouze očkovacím certifikátem či certifikátem s laboratorním potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech, neplatí PCR test (výjimka osoby s neukončeným očkováním či osoby, které se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou), platnost PCR testů, na něž se vztahují výše zmíněné výjimky, je 72h.

Výše uvedené podmínky se týkají amatérského sportu.

Co se týče profesionálních sportovců, prokázat se mohou pouze očkovacím certifikátem či certifikátem s laboratorním potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech, případně PCR test platnost 72h.

Kontrola opatření: Za kontrolu zodpovídá pořadatel – je nutné odevzdat SelfReport pořadateli závodu a prokázat svou bezinfekčnost. Selfreport naleznete v příloze článku.

Propozice k závodu a přihlášení závodnicí jsou na webu ČSC.

Autor článku: Admin