BMX

Podařené MČR BMX zná své vítěze

Podařené MČR BMX zná své vítěze

Skvěle připravená trať a výborné zázemí sportovního areálu v Pardubicích se začalo plnit hned s pátečním ránem, kdy se otevřel kemp v blízkosti dráhy. Všechny české BMX týmy se připravovaly, aby poslaly do boje o titul perfektně připravené a naladěné jezdce. Celý páteční den tak finišovaly přípravy jak jezdců, tak pořadatelů.

Celý víkendový program začal po čtvrté hodině odpolední, kdy byl spuštěn trénink před závody. Ačkoli většina jezdců pardubickou trať zná, všichni se vydali na dráhu, aby se rozjezdili na sobotní závod. Trénink probíhal odděleně pro kategorie challenge a pro juniorské + elitní kategorie.

Sobotní den nás přivítal dobrým podzimní počasím, které bylo pro jezdce jak stvořené. První nedočkavci se v areálu pardubického bikrosu, v oblasti pro týmové stany začali shromažďovat již před osmou hodinou. V devět hodin se naplno otevřely vstupy na trať a ta se okamžitě zaplnila ridery. Trénink probíhal bez problémů a tak mohl být v 11:15 odstartován závod. Na start závodu se postavilo úctyhodných 385 jezdců, kteří začali urputně bojovat o mistrovský titul. V průběhu závodu nedocházelo ke zdržením a kvalifikační jízdy se blížily ke konci. Napětí se stupňovalo s příchodem semifinálových jízd, kdy každé sebemenší zaváhání může znamenat pro jezdce konec závodu. Došlo i k několika pádům, které vyřadili favority o možný boj o titul. Smolně tak na zemi skončili Vítek Rekl, Daren Dvořák, Filip Bartošák či Lukáš Kadlec.

Finálové jízdy standardně začala kategorie Boys 6, kdy roli favorita potvrdil Max Roškot z Bikrosclubu Řepy. V kategoriích Boys 7, 8 a 9 titul zaslouženě odváží Bike team Vyškov. O tituly se vyškovským postaral Jirka Luska, Ondra Průcha a Dan Frydrych. Pardubický jezdec Dominik Ráliš zvítězil v kategorii Boys 10 a ukázal, že na domácí dráze nemá žádného přemožitele.

Jako další patřila trať finálovým jízdám riderům na 24 kolech. V nejmladší kategorii Cruiserů do 16-ti let zvítězil Martin Huf z Utopia Bikes Zábřeh a v kategorii Cruiser TOP vítězství patří Standovi Axmannovi z Bike teamu Uničov. Svou mistrovskou roli pak potvrdil Jakub Skřejpek v kategorii Cruiser 30/39 a Robert Boček v kategorii Cruiser 40+, oba členové týmu TJ Favorit Brno.

Po cruiserech se na trať vrátila „20“ kola a v kategorii Boys 11 získal svůj šestý titul Mistra ČR Matěj Pavka z SK Horní Krupka. Všem dvanáctiletým potom ukázal záda Vojta Bečka a svůj trumf si tak přičetla na účet BMX Bílina. Již čtvrtý mistrovský titul v roce 2021 si v kategorii třináctiletých vybojovali vyškovští, kteří na závody perfektně připravili také Jaromíra Honzáka. V kategorii čtrnáctiletých nedošlo k žádnému překvapení a svůj titul do Bikrosclubu Řepy odváží Viktor Chudoba. Na stupínek nejvyšší v Boys 15 si stoupl benátecký Jakub Cidlinský. O rok starší kategorii šestnáctiletých ovládl Tonda Vyroubal z Bike teamu Uničov. Svůj první titul zaslouženě vybojoval Martin Šálek v kategorii 17+ a získal tak druhý titul pro SC BMX Benátky. První místo v kategorii 30+ si odvezl klub TJ Favorit Brno, které vybojoval Tomáš Haluza. V jediné challenge kategorii dívek 14+ zvítězila úspěšná reprezentantka ze Studénky, Sabina Košárková.

Elitní kategorie bohužel nebyli početně obsazeny tak, jak bychom si přáli. Všichni jezdci kategorie JUNIOR i ELITE si však zaslouží obdiv. Juniorskou kategorii dívek vyhrála Michaela Wantuloková z Třince a v elitní kategorii dívek dominovala celý den Eliška Bartůňková z Bikrosklubu Jeseník. V kategorii Junior men zvítězil zasloužené Marek Neužil z Prahy – Bohnic, který potvrzuje svou formu, kterou má od začátku závodní sezóny. Mistrovský titul v Elite men získal jesenický Jan Švub, který po pádu Matěje Linharta na druhé rovince již neměl žádného přemožitele.

Výsledky juniorských a elitních kategorií:

Elite women

1. Eliška BARTUŇKOVÁ; Bikrosklub Jeseník

2. Michaela HÁJKOVÁ; BMX & 4X team Olympus

3. Michaela BERÁKOVÁ; Foxholeshop.cz

Junior women

1. Michaela WANTULOKOVÁ; TJ BMX Třinec

Elite men

1. Jan ŠVUB; Bikrosklub Jeseník

2. Lukáš MENTLÍK; BMX & 4X team Olympus

3. Matěj LINHART; Bike team Uničov

Junior men

1. Marek NEUŽIL; TJ Slovan Bohnice

2. Jakub VESECKÝ; SC BMX Benátky nad Jizerou

3. Lukáš VESECKÝ; SC BMX Benátky nad Jizerou

Autor: Andrea Vesecká, foto: ČSC

Autor článku: Admin