Silnice

Mathias Vacek devátý v časovce na MS

Mathias Vacek devátý v časovce na MS

Prvním českým zástupcem, který odstartoval na mistrovství světa v australském Wollongongu, byl třiadvacítkář Mathias Vacek, který v časovce na necelých 29 km obsadil konečné 9. místo. Získal tak pro Česko v časovce historicky nejlepší umístění v kategorii U23.

Zlato vybojoval Soren Waerenskjold z Norska časem 34:13 a o 16 vteřin překonal Aleca Segaerta z Belgie, bronz vybojoval Brit Leo Hayter, Vacek byl zaostal za norským šampionem o 1:03.

„Musím říct, že s výsledkem jsme celkem spokojený, nejelo se mi úplně špatně. Nějaké chyby jsem udělal, ale myslím, že to byl dobrý výkon,“ uvedl po závodě M. Vacek. „Bylo tu hodně dobrých časovkářů, kteří potvrdili svou roli favoritů, a to že jsem se dostal do TOP 10 je za mě dobrý výkon,“ dodal ještě Vacek.

Velké překvapení se zrodilo v elitní kategorii mužů. Na zlato nedosáhl obhájce titulů z předchozích dvou let Filippo Ganna z Itálie, který skončil až sedmý, ani Slovinec Tadej Pogačar, ani nedávný vítěz Vuelty Remco Evenepoel z Belgie, ale pětadvacetiletý Tobias Foss z Norska. Na 34kilometrové trati předvedl životní výkon, jenž mu zajistil zlato a duhový dres. Švýcar Stefan Küng, který na všech mezičasech vedl, ztratil triumf v posledních stovkách metrů.

Světovou šampionkou, již potřetí se stala Ellen van Dijková z Nizozemí, která druhou Grace Brownovou z Austrálie porazila o 12 vteřin a bronz brala Marlen Reusserová ze Švýcarska.

V úterý absolvují časovku juniorky, v níž se představí Eliška Kvasničková, mezi juniory pojedou Pavel Novák a Štěpán Telecký.

Výsledky časovky:

Muži U23:

1. Waerenskjold (Nor.) 34:13, 2. Segaert (Belg.) +16, 3. L. Hayter (Brit.) +24, 4. Currie (N. Zél.) +33, 5. Hessmann (Něm.) +39, 6. Bevort (Dán.) +39, …9. M. Vacek (ČR)

+1:03.

Muži elite:

1. Foss (Nor.) 40:02, 2. Küng (Švýc.) +3, 3. Evenepoel (Belg.) +9, 4. E. Hayter (Brit.) +39, 5. Bissegger (Švýc.) +46, 6. Pogačar (Slovin.) +48.

Ženy elite:

1.van Dijková (Niz.) 44:28, 2. Brownová (Austr.) +12, 3. Reusserová (Švýc.) +41, 4. Guazziniová (It.) +52, 5. Thomasová +1:18, 6. Faulknerová (obě USA) +1:25.

FOTO Auriol C.

Autor článku: Jaroslav Cícha

Jeden komentář: “Mathias Vacek devátý v časovce na MS”

  1. […] chyby jsem udělal, ale myslím, že to byl dobrý výkon,“ uvedl po závodě Vacek pro web Českého cyklistického svazu. „Bylo tu hodně dobrých časovkářů, kteří potvrdili svou roli favoritů, a to že jsem se […]