Machačová má další dva dráhové tituly

Jarmila Machačová z Dukly Praha vybojovala na domácím šampionátu ve vytrvalostních disciplínách v Brně další dva tituly, když nejlepší byla ve scratchi a stíhacím závodu.

V mistrovství, které je součástí Českého poháru mládeže a žen,  byla stejně úspěšná i juniorka Gabriela Bártová (TUFO Pardus Prostějov), kadetka Patricie Müllerová (TUFO Pardus Prostějov). Stíhací závod juniorů vyhrál Milan Kadlec (Dukla Praha), scratch ovládl Matyáš Koblížek (TUFO Pardus Prostějov).

Výsledky:

Scratch:

Mladší žáci:

1. Bradáč, 2. M. Král (oba Dukla Praha), 3. Ciboch (KOVO Praha).

Starší žáci:

1. Richter (TJ Favorit Brno), 2. Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský), 3. Novák (TUFO Pardus Prostějov).

Kadeti:

1. Rich. Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy), 2. K. Král (Dukla Praha), 3. Kohout (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Junioři:

1. M. Koblížek (TUFO Pardus Prostějov), 2. Široký, 3. Čepek (oba TJ Favorit Brno).

Žákyně:

1. Lazarová (TJ Favorit Brno), 2. Hermanová (Sportcomplex Břeclav), 3. Strakatá (Dukla Praha).

Kadetky:

1. Müllerová (TUFO Pardus Prostějov), 2. Marková (Dukla Praha), 3. Jadrná (Sportcomplex Břeclav).

Juniorky:

1. Bártová (TUFO Pardus Prostějov), 2. Němcová (Sportcomplex Břeclav), 3. Runtová (SportRaces Cycling Team).

Ženy:

1. Machačová, 2. Burlová, 3. S. Džerengová (všechny Dukla Praha).

Stíhací závod:

Ženy:

Finále: Machačová 4:00,432 - Burlová 4:03,473, 3. S. Džerengová 4:14,207.

Juniorky:

Finále: Bártová 2:39,540 - Parmová (TJ Stadion Louny) 2:39,751, 3. Runtová 2:39,651.

Kadetky:

Finále: Müllerová 2:44,160 - Grulichová (TUFO Pardus Prostějov) 2:48,128, 3. Jadrná 2:46,438.

Žákyně:

Finále: Strakatá 2:50,547 - Hezinová (TJ Stadion Louny) 2:55,185, 3. Hermanová 2:53,659.

Junioři:

Finále: Kadlec (Dukla Praha) 3:31,062 - Novák (TUFO Pardus Prostějov) 3:32,062, 3. M. Koblížek 3:35,693.

Kadeti:

Finále: V. Koblížek (TUFO Pardus Prostějov) 2:23,966 - Rich. Kobr 2:30,031, 3. Hladík (SK Petřín Plzeň) 2:26,310.

Starší žáci:

Finále: Novák 2:41,433 - Kruliš (TJ Stadion Louny) 2:48,206, 3. Vrána (CK Dacom Pharma Kyjov) 2:41,156.

Mladší žáci:

Finále: M. Král 3:01,003 - Bradáč 3:05,716, 3. Hasal (Dukla Praha) 2:59,011.

FOTO Lukáš Thun, Iva Roháčková

Autor článku: Jaroslav Cícha