Silnice

Kukrle uhájil vítězství na Tour du Pays de Montbeliard

Kukrle uhájil vítězství na Tour du Pays de Montbeliard

Michale Kukrle z celku Elkov Kasper uhájil i v poslední třetí etapě závodu Tour du Pays de Montbeliard (2.2.) ve Francii žlutý trikot nejlepšího jezdce závodu. Navíc na šestém místě skončil jeho týmový kolega Matěj Zahálka.

V tropických teplotách přesahujících 36 stupňů byla etapa zkrácena o jeden okruh na 135,8 km. Peloton na začátku etapy nechal odjet trojici jezdců, kteří nikoho neohrožovali, jelikož jejich ztráta dosahovala až jedenácti minutám. V posledním okruhu se začalo nastupovat, ale Zahálka s Kukrlem si hlídali své pozice. Závěrečné stoupání ještě přineslo pokus o útok na žlutý dres, ale Zahálka vše pokryl a závod, tak mohl v klidu mířit do posledního spurtu.

„Matěj dovezl peloton na poslední kilometr a potom jsme to už oba vyhákovali a s přehledem si pohlídali vítězství. Závod se jel stále nahoru dolů a nastoupalo se hodně metrů, takže si myslím, že to pro nás byla skvělá příprava před blížícími se mistráky“, shrnul své celkové vítězství stále ještě úřadují mistr ČR v silniční cyklistice Michael Kukrle, který o svém triumfu prakticky rozhodl vítězstvím v úvodním prologu a závod vyhrál o pět vteřin před domácím Ewenem Costiou.

Výsledky:

Konečné pořadí:

1. Kukrle (ČR) 7:47:46, 2. Costiou (Fr.) +5, 3. George (Austr.) +6, 4. Devaux (Fr.) +18, 5. Christen (Švýc.), 6. Zahálka (ČR) oba +20.

FOTO Otakar Fiala

Autor článku: Jaroslav Cícha