MTB

Kolínský klub vstupuje do 24. sezony

Kolínský klub vstupuje do 24. sezony

Stálice na českých bikových a cyklokrosových tratích, tým Expres CZ – TUFO Team Kolín, vstupuje do své již čtyřiadvacáté sezony. A oproti loňskému roku jen s nepatrnými personálními změnami, jedinou novou tváří v osmičlenné sestavě týmu je bronzový loňský juniorský medailista Václav Naxera.

„V elitní kategorii pojedou v našich barvách slovenský mistr Matej Ulík a Robert Hula mezi muži, v ženách Tereza Tvarůžková. V kategorii U23 pak loňský junior Patrik Černý a Karolína Bedrníková a mezi juniory František Hojka, Daniel Rubeš a Václav Naxera,“ vypočítává šéf týmu Jan Slavíček.

Stabilní je nejen personální složení, ale i struktura partnerů teamu. Titulárními zůstávají dopravní společnost Expres CZ, výrobce plášťů a galusek Tufo a město Kolín. Hlavními partnery jsou Ethanol Energy, Colognia press, a Středočeský kraj. „Se všemi partnery spolupracujeme již dlouhou dobu a právě dlouhodobá spolupráce nám poskytuje prostor pro práci s perspektivními závodníky,“ říká Slavíček. Za největší změnu oproti loňsku považuje materiál. „Po dlouhých letech, kdy jsme jezdili na kolech Scott, nově sedláme kola španělské špičkové značky Mondraker,“ říká Slavíček.

Ohledně programu závodů a plánů na sezonu prozradil, že pro celek je důležitá domácí scéna. „Zúčastníme se kompletního seriálu závodů ČP, kde chceme ve všech kategoriích bojovat o umístění na stupních vítězů. Vybraní závodníci – reprezentanti budou startovat na evropský závodech SP. V kompletní sestavě se představíme v Novém Městě na Moravě. Tereza Tvarůžková má v plánu absolvovat kompletní seriál SP,  je totiž jednou ze závodnic, které vyjíždějí důležité UCI body pro získání nominační kvóty pro olympiádu v Paříži. Tato největší sportovní událost příštího roku je pro ni i celý náš team dlouhodobým sportovním cílem.“

Nejvíce závodních dnů má zatím za sebou Tvarůžková, která startovala v reprezentačním dresu na přelomu února a března v Řecku. Ostatní naskočili do závodního kolotoče až minulý týden v Langenlois, kde byl Naxera druhý, Hojka sedmý, ale to důležité přijde až v Kutné Hoře,“ naznačil šéf týmu před prvním závodem ČP. Tým absolvoval, vzhledem k tomu, že se cyklokrosová sezona některým závodníkům protáhla (Hojka a Černý startovali ještě na MS v Hoogerheide), jedno společné soustředění od 7. do 21. března v turecké Alanyi. „Tam jsme měli velmi dobré podmínky pro trénink. Další společné kempy zařadíme v průběhu celé sezóny se zaměřením na hlavní akce (MČR, ME, MS). Sezona bude hodně dlouhá, SP se jede až do října,“ dodal Slavíček.

Autor článku: Jaroslav Cícha