Dráha

Keirin na Framaru vyhrál Čechman, Rugovac třetí v omniu

Vítězem keirinu na 78. ročníku závodů Framar se v Praze na dráze na Třebešíně stal český reprezentant Martin Čechman z Dukly Brno před Italem Matteo Bianchim a třetí skončil další jezdec Dukly Brno Tomáš Bábek.

V závodě v omniu mužů (GP Duratec) až do posledního kola bojoval český reprezentant Denis Rugovac a druhé místo, ale nakonec skončil těsně třetí a potvrdil tím svoji výbornou výkonnost z posledních závodů. Výborně si vedl mezi muži junior Josef Čekal, který skončil třináctý a naznačil před blížícím se ME, že formu má dobrou. Závodu kralovali italští jezdci – vyhrál Stefano Moro před Filippo Ferronatem.

Stejnou disciplínu žen ovládla Norka Anita Stenbergová, třetí skončila Jarmila Machačová z Dukly Praha. Nejlepší sprinterkou se stala Veronika Jaborníková z Dukly Brno, která ve finále vyhrála 2:0 na jízdy nad svoji týmovou kolegyní Sárou Kaňkovskou.

Výborného povrchu na Třebešíne využily český juniorky a zajely čas 2:55,8 kterým vytvořily nový český rekord.

Omnium – VC Duratec:

1. Moro 148, 2. Ferronato (oba It.) 135, 3. Rugovac (ČR) 133, 4. Schmidbauer (Rak.) 112, 2. English (Ir.) 109, 6. Kraus (Dukla Praha) 108.

Keirin:

1. Čechman (Dukla Brno), 2. Bianchi (It.), 3. Bábek, 4. Janošek (oba Dukla Brno), 5. Topinka (Bikrosclub Řepy), 6. Wagner (Dukla Brno).

Bodovací závod:

1. Stenbergová (Nor.) 51, 2. Selvaová (It.) 30, 3. Machačová 13, 4. Ševčíková (obě Dukla Praha) 12, 5. Bártová (Tufo Pardus Prostějov) 6, 6. Kohoutková (Dukla Praha) 5.

Sprint:

Finále: V. Jaborníková – S. Kaňkovská (obě Dukla Brno) 2:0 (12,32+12,26), o 3. místo: A. Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) – Bartoníková (Dukla Brno) 2:0 (12,39+12,77).