Silnice

Juniorská silniční reprezentace ladí formu na Mallorce

Juniorská silniční reprezentace ladí formu na Mallorce

Na prosluněné Mallorce absolvuje v těchto dnech tréninkový kemp juniorská silniční reprezentace. Pod vedení trenéra Petra Kubiase ladí formu k prvním závodům sezony devítka cyklistů.

Jsou to Pavel Šumpík, Adam Pešek, Adam Tříska (všichni RK Cycling Academy), Štěpán Zahálka, Matěj Piták, Lukáš Raška (všichni Mapei Merida Kaňkovský), Jan Podařil (Mepak Junior Team/It.), Marek Přenosil (SportRaces) a Matyáš Polák (LAWI junior team).

„Není tu s námi Kryštof Král, který nebyl uvolněn svým německým týmem, Adam Bradáč a Šimon Matějek jsou s Duklou Praha na soustředění v Chorvatsku,“ prozradil trenér juniorské reprezentace Petr Kubias.

Mladí čeští cyklisté absolvují dvoutýdenní kemp, který končí 18. března. „S naším týmem RK Cycling Academy jsme tu byli už v únoru, takže jsme v dobře známém prostředí. Bydlíme ve stejném hotelu, máme tu auto a veškeré vybavení. Počasí nám přeje, teploty šplhají ke dvaceti stupňům. Prostě ideální podmínky,“ řekl Kubias.

„Všichni kluci už mají nějaké najíždění kilometrů dávno za sebou, takže tréninky jsou hodně do intenzity. Absolvovali jsme i kontrolní časovky jak do kopce, tak po rovině. Ta čísla jsou dost dobrá a určitě se nemusíme bát, že bychom v sezoně jezdili na chvostu pelotonu. Myslím, že to juniorské áčko bude hodně silné,“ přiznal trenér.

Junioři už se snaží nacvičovat i nějaké týmové taktické věci. „Máme tu devět lidí, což je na nacvičování taktiky dobré. Snažíme se, aby o sobě kluci věděli a tvoříme nějakou formaci na budoucí závody. Je jen škoda, že tu nemůže být Král, který je jedním z nejrychlejších závodníků v celé Evropě. Ale celý tým tady funguje skvěle a kluci vytvořili dobrou partu,“ má radost Kubias.

Prvním velkým testem pro juniorskou reprezentaci bude květnový Závod míru. „Už předtím obstará předehru závod GP West Bohemia, kde už teď máme potvrzených 170 startujících včetně týmů z USA, Kanady nebo Austrálie. Představí se tam skoro všichni, kteří pak pojedou Závod míru,“ prozradil trenér.

V rámci svých týmů ale vstoupí čeští junioři do závodů už v březnu. „Kluky budeme bedlivě sledovat a věřím, že na Závod míru i další závody pojedeme ve skvělé formě. V hromadných dojezdech budeme určitě spoléhat na Kryštofa Krále, na těžké závody v kopcích by měl být lídrem hlavně Pavel Šumpík. To je jeho parketa, navíc má i skvělou časovku. Ale dobrých kluků máme daleko víc a prvořadé je, aby fungovali jako tým,“ dodal Kubias.

FOTO: Jan Brychta

Autor článku: Jan Krůta