Sálovka

Juniorská sezona kolové zahájena. První úspěch má Svitávka.

Juniorská sezona kolové zahájena. První úspěch má Svitávka.

V tělocvičně základní školy v Želechovicích nad Dřevnicí nedaleko Zlína uspořádal zlínský oddíl první ze čtyř nominačních juniorských turnajů v kolové. Největším favoritem byla dvojice MO Svitávky (David Petr/Michal Musil), která bude v letošní sezoně obhajovat titul mistrů republiky a také se bude snažit obhájit svoji nominaci na juniorské mistrovství Evropy, na němž v loňském roce vybojovala čtvrté místo.

Souboj o první místo lze v letošní sezoně očekávat s týmem Sokola Zlín Prštné, který letos nově tvoří bratrská dvojice ve složení Vojtěch a Jáchym Baxovi. Starší Vojtěch je v této kategorii již zkušeným hráčem, v minulém roce získal v kombinovaném složení Zlín/Brno s Tadeášem Červíkem titul vicemistrů. Jáchym, mladší z bratrské dvojice, si vyzkouší roli favorita v juniorské kategorii vůbec poprvé.

Svitávka vstoupila do turnaje výhrou nad kombinovaným týmem Brno/Svitávka (Tadeáš Červík/Martin Konečný) v poměru 4:0. Ve druhém utkání se jim pak gólově dařilo proti Šitbořicím, které porazili vysoko 8:3. V zápase s Chrastavou musela Svitávka dokonce otáčet vývoj zápasu a to se jí podařilo a zvítězila těsně 4:3. V následujícím utkání proti Chodsku si pak spravil celek chuť jasnou výhrou 5:1, stejně tak jako v dalším proti nejslabšímu týmu z Přerova v němž zvítězil 10:4. V očekávaném “finále” proti Zlínu vedla Svitávka v poločase 1:0 a nakonec zvítězila 2:1. Vybojovala tak první místo a velmi důležité nominační body do tabulky.

Sokol Zlín Prštné neměl během celého dne také žádný zásadní problém a ve všech zápasech, až na ten poslední, zvítězil. Na třetím místě se skončil Spartak Chrastava (Petr Málek/Lukáš Pospíšil), čtvrtý Sokol Šitbořice (Šimon Urbánek/Dominik Šabata) a pátý celek Chodska, šestá byla kombinovaná dvojice Brno/Svitávka a poslední skončil Spartaku Přerov.

Letošní juniorská sezona čítá celkem čtyři turnaje. Tři nominační kola I. ligy ze kterých postoupí prvních pět týmů na MČR. Ze všech čtyř klání se pak sčítají nominační body a tým s nejvyšším počtem nominačních bodů bude ČR reprezentovat na ME ve Švýcarsku a druhá dvojice celkového pořadí jej doprovodí jako náhradník.

Další kolo I. ligy juniorů je naplánováno na sobotu 19. března v Přerově.

Autor: Jiří Hrdlička (https://ceskakolova.cz)

Autor článku: Admin