Juniorka Hanáková a Slovák Schwarzbacher vyhráli Toi Toi Cup v Čáslavi

Již za týden budou jezdci mládežnických kategorií bojovat v Jičíně o cyklokrosové tituly. Poslední prověrkou po většinu z nich byl start v „malém“ Toi Toi Cupu v Čáslavi. Mezi juniory byl nejlepší slovenský mladík Matthias Schwarzbacher, který vyhrál s náskokem 19 vteřin před Václavem Ježkem z Brilon Racing teamu, třetí byl další jezdec Brilon Racing teamu Filip Samec. Závod juniorek vyzněl nejlépe pro Elišku Hanákovou (ČED Bike Team), druhá Kateřina Hladíková (Brilon Racing team) za ní zaostala o 38 vteřin a třetí Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) o 1:27.

Ve vložném závodu mužů slavil vítězství Tomáš Paprstka (Expres CZ – Tufo team Kolín) před Matějem Stránským (Brilon Racing team) a třetí dojel Rus Timofei Ivanov (Rus./Expres CZ – Tufo team Kolín). Mezi ženami byla nejlepší Kristýna Zenmanová (Brilon Racing Team), která vyhrála s velkým náskokem před dvě minuty před Janou Czeczinkarovou (Liv Mistral Cycling) a třetí dojela Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB).

Kadetky:

1. Viková (Dukla Praha) 26:35, 2. A. Hanáková (ČED Bike Team) +1, 3. A. Gottwaldová (CP team) +3.

Juniorky:

1. E. Hanáková (ČED Bike Team) 36:54, 2. Hladíková (Brilon Racing team) +38, 3. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) +1:27.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda) 30:47, 2. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +34, 3. Leinert (ČED Bike Team) +40.

1. Schwarzbacher (SR) 47:56, 2. Ježek +19, 3. Samec (oba Brilon Racing team) +1:03, 4. Kerl (Author team Stupno) +1:12, 5. Černý +1:17, 6. Hojka (oba Expres CZ – Tufo team Kolín) +1:33.

1. Paprstka (Expres CZ – Tufo team Kolín) 46:15, 2. Stránský (Brilon Racing team) +54, 3. Ivanov (Rus./Expres CZ – Tufo team Kolín) +1:02 4. Fiala +1:29, 5. Vaníček (oba ČEZ Cyklo team Tábor) +1:36, 6. Haring (SR) +1:43.

1. Zemanová (Brilon Racing Team) 36:02, 2. Czeczinkarová (Liv Mistral Cycling) +2:03, 3. Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) +2:12, 4. Havlíková (LAWI junior team) +2:16, 5. Kurnická (SR) +2:29, 6. Drbohlavová (LAWI junior team) +5:11.