Junioři Sokola Zlín – Prštné mistry v kolové

Junioři Sokola Zlín – Prštné mistry v kolové

Favorizovaný tým Sokola Zlín – Prštné (Dominik Otásek, Vendelín Helis) vybojoval ve Svitávce juniorský titul mistra České republiky v kolové. Finálové kání se mělo konat již v dubnu, to pochopitelně nedovolila situace. MČR bývá posledním kvalifikačním turnajem a také vstupenkou na ME. Letos to je bylo jinak, jelikož bylo ME bylo zrušeno a uskuteční až v roce 2021.

Do turnaje vstupoval jako favorit nejstarší a nejzkušenější tým Sokola Zlín – Prštné, který měl dle předpokladů v turnaji bojovat o titul pouze s týmem Svitávky (David Petr, Michal Musil) a Chrastavy (Petr Málek, Lukáš Pospíšil). A tento předpoklad se naplnil. V úvodní části turnaje, kde hrálo sedm týmů systémem každý s každým neztratil ani jeden bod a v důležitých zápasech vyhrál proti Chrastavě i Svitávce shodně v poměru 5:1.

Poté se znovu utkaly týmy na 1. a 2. místě o titul a týmy na 3. a 4. místě se utkaly o bronzové medaile. K zápasu o bronzové medaile nastoupila Chrastava proti poněkud překvapivému soupeři, kombinované dvojici Praha/Liberec ve složení Petr Hradecký, David Semanišin, kteří předvedli v základní skupině velmi dobrý výkon. V zápase o bronz již ale na Chrastavu nestačili a prohráli jednoznačně 1:7.

Zápas prvního s druhým týmem základní skupiny se vyvíjel velmi dobře pro mladé domácí hráče Svitávky, když se jim podařilo velmi rychle se dostat do vedení o tři branky. Ve druhém poločase ale přišly dvě chyby, které přinesly změnu vývoje zápasu a zkušenější Zlín pak tento obrat zvládnul a zvítězil výsledkem 4:3. Po třech letech se tak může tým Zlína opět radovat z juniorského titulu.

Autor článku: Jakub Edr

Související

Doporučené