Dráha

Junior Kadlec je evropským šampionem v bodovačce, Babor má bronz

Junior Kadlec je evropským šampionem v bodovačce, Babor má bronz

Třetí a čtvrtou medaili, z toho druhou zlatou a bronzovou, již mají na svém kontě čeští reprezentanti na evropském šampionátu juniorských kategorií a jezdců U23 v nizozemském Apeldoornu. Dnes na nejvyšší stupeň vystoupil Milan Kadlec, syn reprezentačního trenéra a bývalého skvělého dráhaře i silničáře stejného jména, v bodovacím závodu. Svůj druhý bronz vybojoval Daniel Babor (U23) v madisonu.

Kadlec by po celý závod velice aktivní a úspěšný v získávání kol náskoku. Celý závod byl plný úspěšných úniků. Celkem 13 jezdců z dvaadvacetičlenného startovního pole získalo minimálně jeden okruh k dobru. Kadlec to dokázal třikrát a stejně úspěšní byli i další dva medailisté – stříbrný Gregory Pouvreault z Francie a ruský mladík Michail Postarnak.

Český jezdec ale navíc dokázal vyhrát dva bodované spurty a navíc jednou byl druhý a jednou třetí. Jasně nejlépe bodujícím jezdcem byl Jan Christen ze Švýcarska, který nabíral 22 bodů, ale dokázal vybojoval pouze dva okruhy k dobru což mu stačilo jen na čtvrtou pozici.

„Jsem hodně rád, šťastný. Dařilo se mi nastupovat do dobrých úniků a získávat kola náskoku, byla to i moje předem stanovená taktika. Do posledního kola ale nebylo nic rozhodnuto. Pět okruhů před cílem jsme dali spolu s Francouzem rundu a pak jsem již jen doufal, že to dopadne,“ řekl čerstvý evropský šampion.
V Apeldoornu již byl šestý v omniu a ještě v neděli jej čeká start v madisomu. Ten pojede spolu s Matyášek Koblížkem. „I on má již zlato a myslím, že mi zbylo dost sil a docela si věříme,“ dodal Milan Kadlec.

Daniel Babor vstupoval do bodovačky omnia až z osmé pozice, ale závěrečná disciplína mu vyšla skvěle. Bl jedním z pěti jezdců, kterým se podařilo získat kolo náskoku a díky deseibodovému zisku ze závěrečného spurtu se vyhoupúl až na stupně vítězů.
Jen těsně pod stupni vítězek skončila na čtvrtém místě Anna Jaborníková v keirinu žen kategorie U23

Výsledky:

Junioři:

Bodovací závod:

1. Kadlec (ČR) 74, 2. Pouvreault (Fr.) 68, 3. Postarnak (Rus.) 67.

Keirin:

 1. Kalačnik, 2. Šekelašvili (oba Rus.), 3. Gross (Něm.), … 10. Malášek (ČR).
 2. Muži U23:
  Sprint:
 3. Jakovlev (Rus.), 2. Derache (Fr.), 3. Hohne (Něm.), …9. Šťastný (ČR).
  Omnium:
 4. Malmberg (Dán.) 123, 2. van den Bossche (Belg.) 119, 3. Babor (ČR) 115.
  Ženy U23:
  500 s pevným startem:
 5. Tyščenková (Rus.) 34,271, 2. van der Peetová (Niz.) 34,580, 3. Propsterová (Něm.) 34,580, …10. V. Jaborníková (ČR) 35,488.
  Omnium:
 6. Martinsová (Port.) 126, 2. van der Duinová (Niz.) 122, 3. Teutenbergová (Něm.) 121, …15. Ševčíková (ČR) 51.
  Juniorky:
  Bodovací závod:
 7. Ivančenková (Rus.) 76, 2. Leechová (Brit.) 34, 3. Jahrigová (Něm.) 33, …18. Runtová (ČR) -40.
  Keirin:
 8. Lysenková (Rus.), 2. Bilecká (Ukr.), 3. Edmundsová (Brit.), 4. A. Jaborníková, …11. Poulová (obě ČR).

FOTO Martin Cetkovský

Autor článku: Jaroslav Cícha