Silnice

Jízda LEGEND československé cyklistiky ozdobí silniční šampionát a podpoří dobrou věc

Jízda LEGEND československé cyklistiky ozdobí silniční šampionát a podpoří dobrou věc

ŠKODA AUTO Mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice, které se od čtvrtka 20.8. do soboty 22.8.2020 uskuteční v Mladé Boleslavi, bude nejen velkolepou sportovní, ale i společenskou událostí.

Šampionát ozdobí například sobotní Jízda legend čs. cyklistiky, kterou po boku hvězd mohou absolvovat i fanoušci.

Organizátorům se do tohoto projektu s charitativním podtextem podařilo zapojit celou řadu bývalých vynikajících závodníků, mezi nimiž nechybí olympijští medailisté, medailisté z mistrovství světa, mistři republiky a v neposlední řadě borci, kteří zářili v nejvyšších patrech světové cyklistiky.

V rámci charitativní jízdy se představí například Ján Svorada, bývalý excelentní sprinter, majitel etapových vítězství ze všech Grand Tours a vítěz Závodu míru, dále účastník 18 Grand Tours Pavel Padrnos, jeden z nejlepších domestiků své doby, vítěz Závodu míru Jaroslav Bílek, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek, ale také legendy staršího data narození jako olympijský vítěz Jiří Daler, Pavel Doležel, Zdeněk Dohnal, Svatopluk Henke, Miloš Fišera a mnozí další.

Jízda legend odstartuje v sobotu 22. srpna v 15 hod. poté, co se aktéři hlavního závodu mužské elity vydají mimo Mladou Boleslav. Pojede se na městském okruhu dlouhém 4 km. Akce bude mít charitativní podtext a budou se k ní moci připojit cyklisté všech věkových kategorií a výkonnosti, zajet si s cyklistickými osobnostmi 3 městské okruhy a podpořit dobrou věc.

Svou účastí přispěje každý, kdo se Jízdy zúčastní. Za každého malého či velkého, mladšího i staršího účastníka „Jízdy LEGEND československé cyklistiky“ bude Český svaz cyklistiky a jeho partneři darovat 100 Kč na projekt „Zdravotní klaun“. Každý účastník této vyjížďky tak pomůže nemocným dětem a seniorům najít opět radost a chuť do života.

Přihlásit k Jízdě s legendami se může každý, kdo má rád cyklistiku, od dětí až po seniory, na jakémkoli kole. Účastníci se budou moci registrovat v místě závodu v Mladé Boleslavi na stánku Českého svazu cyklistiky od 11 hodin.

„Chtěli jsme fanouškům při šampionátu nabídnout kromě sledování závodů i nějaké zajímavé zpestření. A vymysleli jsme setkání skvělých cyklistů napříč generacemi s širokou veřejností. Samozřejmě na kole, ale na trase, kterou zvládne úplně každý. Navíc tím podpoříme dobrou věc,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek. 

ČSC

Autor článku: csc-admin csc-admin