Jan Sáska na SP bikerů v Snowshoe osmý, Šafářová dvanáctá

Skvělými výsledky se předvedli jezdci do třiadvaceti let na Světovém poháru cross country v americkém Snowshoe.

Šestý závod Světového poháru pokračoval v Západní Virginii ve Spojených státech bez účasti domácí jedničky Ondřeje Cinka, který přestože v úvodním závodě Short Tracku odstartoval, do nedělního cross country nenastoupil ze zdravotních důvodů. Elitní kategorie tak byly zcela bez české účasti.

Skvěle se však dařilo jezdcům do třiadvaceti let z týmu Rouvy Specialized, kde v závodě mužů obsadil Jan Sáska osmé místo. V závodě zvítězil Martin Vidaurre Kossmann z Chile. Mezi ženami slavila vítězství Švýcarka Noëlle Buri. Dvanácté místo obsadila Zuzana Šafářová.

Ženy U23:
1. Noëlle Buri (Švýc., BIXS Performance) 1:02:26, 2. Luisa Daubermann (GER, Trek Vaude) +0:43, 3. Madigan Munro (USA, Trek Factory) +1:38, ….12. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +6:23

Muži U23:
1. Martin Vidaurre Kossmann (Chile, Lexware) 1:01:33, 2. Bjorn Riley (USA, Trek Vaude) +0:01, 3. Mathis Azzaro (Fr., BMC) +0:05, … 8. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +2:08.

Ženy Elite:
1. Alessandra Keller (Švýc., Thoemus Maxon) 1:24:35, 2. Jenny Rissveds (Švéd., Team 31) +0:37, 3. Anne Terpstra (Niz., Ghost Factory) +0:50.

Muži Elite:
1. David Valero Serrano (Šp., BH Templo Cafés UCC) 1:25:11, 2. Titouan Carod (Fr., BMC MTB) +0:05, 3. Luca Braidot (It., Santa Cruz FSA) +0:11, DNS. Ondřej Cink (Kross Orlen)

Autor článku: Filip Švestka