MTB

HSF System ČP MTB XCO OSTRAVA

HSF System ČP MTB XCO OSTRAVA

V areálu Cross Parku Hulváky v Ostravě v neděli 9. července o body do Českého poháru v cross country na horských kolech bojovalo 261 dětí, žáků a žaček. V deseti věkových kategoriích se na start postavili chlapci a dívky od 5 do 14 let. Mezi nejstaršími žáky se prosadil slovenský biker Milan Húsenica před domácími rychlíky Samuelem Muchou a Ondřejem Bukovským z DK BIKESHOP Racing Team. Poháry a diplomy předal olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý také do rukou mladých cyklistů a cyklistek z Polska a dvacítky českých i moravských klubů.

Myslím si, že jsme o víkendu prokázali, že se umíme zhostit pořádání těchto závodů velmi důstojně. Což se netýká jen samotné trati, ale i organizace celého závodu a věcí s tím spojených. Máme radost z účasti zástupců těch nejlepších tuzemských i zahraničních týmů,“ hodnotil pohárový víkend ředitel závodu Radovan Šťastný, který je také autorem trati v hulváckém lesoparku.

V areálu bývalého koupaliště a přilehlého parku vznikl tříkilometrový okruh, který prověřil fyzičku i technické umění mladých nadějí. „Po počátečních obavách, které byly na straně organizátorů i závodníků, jsme postupně všichni zjistili, že ostravský Cross Park je místem, kde se závody této úrovně konat mohou. To, co trati chybí v celkovém převýšení, dohání množstvím krátkých dynamických výjezdů. Naším záměrem je trať nadále dobudovávat, tak aby splňovala podmínky cross country i pro elitní kategorie,“ představil ambice organizátorů pro příští sezóny Šťastný. K jejich realizaci přispěly i příznivé reakce rozhodčích, samotných závodníků i jejich trenérů.

Závody Českého poháru byly ostrou zatěžkávací zkouškou také díky počtu přihlášených závodníků a s tím spojeným zajištěním dostatečných parkovacích ploch a zázemí pro účastníky a jejich doprovod. „Bylo to pro nás o to těžší, že se v tomto lesoparku dlouhých 20 let nekonalo nic srovnatelného s rozsahem našeho závodu a museli jsme celý prostor s pomocí ostravských městských lesů, kterým tímto ještě jednou děkuji, smysluplně uchopit. A to tak, aby bylo možné trať celoročně používat především pro trénink a rekreační jízdu. A po několika drobných úpravách i pro závody. Je skoro nemožné si představit, že bychom to vše zvládli jen vlastními silami. Úplně na počátku celé myšlenky stál projekt města Ostravy s názvem „Tvoříme prostor“, který se stal injekcí pro stavbu trati. Následně převzal pomyslný štafetový kolík Jan Hasík a jeho firma HSF System, kteří se stali i titulárním partnerem pohárového víkendu,“ poděkoval partnerům Radovan Šťastný. 

Hlavní organizátor připomněl i podporu Moravskoslezského kraje, města Ostravy, městské části Mariánské hory a Hulváky, společností BikoMatic, SPR media, Ha-vel, Craft, Antracit a Jiří Team Ostrava.

Výsledky HSF System Českého poháru MTB XCO OSTRAVA:https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/7796

FOTO: Jan Brychta

Autor článku: Admin