Sálovka

Horák s Adamem šestí na finále SP v kolové ve Zlíně

Horák s Adamem šestí na finále SP v kolové ve Zlíně

Český pár Tomáš Horák, Radek Adam, obsadil ve finále Světového poháru v kolové ve Zlíně šesté místo. Druhá česká dvojice z pořádajícího Sokola Zlín Ludvík Písek, Vojtěch Baxa, byla devátá.

Vítězství vybojovali hráči rakouského týmu RV Dornbirn Patrick Schnetzer a Stefan Feurstein, kteří ve finále porazili německou dvojici Sven Holland-Moritz, Marius Hermanns 4:3.

Horák s Adamem zdolali ve skupině Japonce a kontumačně také jednu německou dvojici, která turnaj nemohla hrát kvůli zlomenině nosu jednoho ze svých hráčů. Vysoko naopak prohráli s dalším německým párem z týmu RMC Stein (2:8) a nestačili ani na švýcarskou dvojici z RMV Mosnang (2:3). To je odsoudilo k boji o konečné 5. místo. A v tomto souboji podlehli těsně 2:3 Francouzům z týmu VC Dorlisheim.

„Byl to parádní turnaj se super atmosférou a jsme rádi, že jsme ho vůbec mohli hrát. Možná to nedopadlo úplně podle našeho očekávání, ale ani tenhle výsledek není rozhodně špatný,“ řekl Tomáš Horák.

„Je potřeba si uvědomit, že jsme teprve minulý rok postoupili do extraligy a Světové poháry jsme od začátku hráli jen jako náhradníci. Přesto jsme si svými výsledky vybojovali cestu až sem do finále. To považuji za obrovský úspěch. Moc jsme si to tady užili, ale ten turnaj nám taky ukázal, že se máme ještě hodně co učit a čeká nás spousta práce,“ přiznal Radek Adam.

„Když vidím týmy na stupních vítězů, tak jsou to hráči, ke kterým jsme vzhlíželi, když jsme byli malí kluci a běhali za nimi pro podpisy. Jsme rádi, že s nimi vůbec můžeme hrát. Je jasné, že věk člověk nezastaví a věřím, že jednou přijde naše éra,“ dodal Radek Adam.

Výsledky: 1. RV Dornbirn 1 (Rak., Patrick Schnetzer / Stefan Feurstein), 2. RSC Schiefbahn (Něm., Sven Holland-Moritz / Marius Hermanns), 3. RMC Stein (Něm., Gerhard Mlady / Bernd Mlady), 4. RMV Mosnang (Švýc., Björn Vogel / Rafael Artho), 5. VC Dorlisheim (Fr., Quentin Seyfried / Mathias Seyfried), 6. TJ Sokol Zlín 1 (Tomáš Horák / Radek Adam), … 9. TJ Sokol Zlín 2 (Ludvík Písek, Vojtěch Baxa).

Foto: Jan Brychta

Autor článku: Jan Krůta