Paracyklistika

Handicapovaní cyklisté závodili v Plzni

Handicapovaní cyklisté závodili v Plzni

Plzeňská Lopatárna letos přivítala handicapované cyklisty již podruhé a na start se postavili kromě Čechů i Slováci a Poláci.

Soutěžní kalendář paracyklistiky je, podobně jako u ostatních disciplín, poznamenán změnami způsobenými pandemií koronaviru. Celá řada mezinárodních závodů musela být zrušena nebo odložena a nejinak tomu bylo i v tuzemsku. Jeden z tradičních závodů Plzeňský ovál, který každoročně pořádá TJ Halma, se ale uskutečnit mohl a proběhl tuto sobotu na známé Lopatárně.

Závod handbikerů kategorií H1/H2 vyhrál český reprezentant Patrik Jahoda (Nutrend Specialized Racing) před Petrem Dořáčkem a Rastislavem Turečkem (Športový klub Žilina).

Kategorii handbikerů H3 ovládl slovenský jezdec Miloš Hudec (SKV Liptov) před českým závodníkem Tomášem Mošničkou a Polákem Mariuszem Rygolem.

V závodě tricyklistů dominoval Roman Šejna (STS Praha), druhý dojel David Vondráček (Paralympic Matadors) a třetí Václav Vokůrka (SKS Tricykl Blatná). Zajímavostí závodu tricyklistů bylo setkání paralympijských matadorů – Romana Musila (paralympijský vítěz ze Sydney 2000), Josefa Winklera (účastník paralympiády v Aténách 2004 a Pekingu 2008) a Davida Vondráčka (bronzový medailista z paralympiády v Londýně 2012 a účastník paralympiády v Rio de Janeiru 2016).

Výsledky na SportSoft – https://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/5488

Autor článku: Jakub Edr