MTB

Häberlinová a Blums vyhráli IZOMAT CUP v Městě Touškov

Steffi Häberlinová ze Švýcarka a lotyšský jezdec Martins Blums se stali vítězi závěrečného závodu šestidílného seriálu IZOMAT Cup v olympijském cross country. Z českých bikerů byli nejlepší ve Městě Touškova na druhých místech Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB) a Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling).

Závod mužů měl jednostranný průběh. Hned v úvodu nasadil ostré tempo Blums a v průběhu devadesátiminutového závodu nedal nikomu šanci. Svou pozici si neustál kontroloval a na každé přiblížení soupeřů zareagoval zrychlením. Za ním jezdili spolu Vastl a německý cyklista Georg Egger, ale ten ve třetím kola začal zaostávat takže i Vastl se na stříbrném stupni osamostatnil.

Na třetího v pořadí Jana Škarnitzla (Cyklostar Trek Pirelli) se dotáhl Lukáš Kobes (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team), který v začátku jezdil až kolem desáté pozice. V závěru měl však více sil jak jeho soupeř. Škarnitzl si poté v poklidu dojel pro čtvrté místo, které mu však bohatě stačilo v udržení celkového vítězství v seriálu, za ním se bodově srovnali Vastl a Kobes.

V úvodu závodu žen byla ve vedení v úvodu Jitka Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) a za ní se těsně držela pozdější vítězka. Ve třetím okruhu se na vedoucí duo dotáhla Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) a tak to vydrželo až do posledního okruhu. V něm se podařilo zrychlením setřást českou závodnici, ale té i druhé místo stačilo k bezpečnému uhájení prvenství v celkové klasifikaci seriálu. Čábelické v závěru začaly docházet síly a na třetí místo se před ní ještě dostala Němka Ronja Eiblová.

Junior Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing) potvrdil své výsostné postavení na českých okruzích. Vybojoval páté vítězství v šestém závodu a jednou skončil třetí, ale to jej porazili pouze dva němečtí bikeři. Souboj juniorek by ve znamení dvojice nejlepších. Karolína Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) porazila o 22 vteřin Simonu Spěšnou (MS Bike Academy racing) a stejné pořadí je i v celkovém hodnocení seriálu IZOMAT Cupu.

Výsledky:

Muži:

1. Blums (Lot.) 1:31:21, 2. Vastl (Maloja Pushbikers MTB) +50, 3. Kobes (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +1:13, 4. Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +1:20, 5. Paprstka (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +2:42, 6. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +3:02.

Ženy:

1. Häberlinová (Švýc.) 1:21:56, 2. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +35, 3. Eiblová (Něm.) +1:37, 4. Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +2:35, 5. Schrieversová (Něm.) +2:44, 6. Holubová (kola-bbm.cz) +2:50.

Junioři:

1. Konečný (Nutrend Specialized Racing) 1:00:01, 2. Čáslavský (MS Bike Academy racing) +37, 3. Hrtánek (SR/CK EPIC Dohňany) +2:14, 4. Stefani (Švýc.) +2:28, 5. Holub (GT Opportunity Brno +2:28, 6. Zemene (D2mont Merida cycling team) +2:49.

Juniorky:

1.Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) 56:40, 2. Spěšná (MS Bike Academy racing) +22, 3. Novotná (ADASTRA Cycling Team) +1:34, 4. Srnská (Sportreh) +3:16, 5. Viktorová (ROUVY Specialized) +5:28, 6. Malošíková (Cykloteam MXM Hulín) +6:46.