Dráha

GP Prostějov-Memoriál Otmara Malečka a GP TUFO-Velká cena Olomouckého kraje

GP Prostějov-Memoriál Otmara Malečka a GP TUFO-Velká cena Olomouckého kraje

Také v letošním roce se na prostějovském velodromu uskuteční tradiční mezinárodní závody GP Prostějov-Memoriál O. Malečka, jemuž bude bezprostředně předcházet závod GP TUFO-VC Olomouckého kraje. V letošním roce se závody uskuteční v lehce pozměněném termínu a to o týden dříve. Oba závody si zachovaly status zařazení do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI a na startu se sejde konkurence závodníků z deseti států.

Prvním závodem, který od minulého ročníku nese název závod GP TUFO – Velká cena Olomouckého kraje, proběhne ve čtvrtek 17. srpna. Na tento závod bezprostředně navazuje v pátek a sobotu 18. a 19. srpna závod GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, který napíše již 24. ročník své existence. V letošním roce budou v programu závody vytrvalců v elitních kategoriích žen a mužů.

GP TUFO-VC Olomouckého kraje nabídne ve čtvrtek 17. srpna závody elitních mužů a žen v disciplínách eliminace, bodovací závod a madison. Program závodů začne v 15:00.

Od pátku do soboty, tedy 18. a 19. srpna, se uskuteční 24. ročník závodu GP Prostějov-Memoriál Otmara Malečka. Začátek závodů bude jak v pátek, tak i v sobotu v 15 hodin. Páteční program obstará pro ženy i muže závod v omniu, které je složeno z disciplín scratch, tempo race, vylučovačky a bodovacího závodu. V sobotu pojedou obě kategorie scratch a vylučovačku, tentokrát ovšem jako samostatné závody a na závěr programu madison. Celý třídenní blok závodů vyvrcholí v sobotním podvečeru madisonem mužů, který se tradičně jede jako Memoriál Otmara Malečka.

„Letošní sezóna je vzhledem k probíhající kvalifikaci dráhařů na OH v Paříži poněkud specifická. Všechny kvalifikačních závody se přesunuly do prvních osmi měsíců roku. Mistrovství světa navíc končí jen týden před našimi závody, a to je pro obsazení našich závodů hodně nepříznivé. Závodníci si přeci jen před druhou fází olympijské kvalifikace potřebují trochu odpočinout. Na druhou stranu se tak otevírá šance pro mladší závodníky, kteří tak dostanou příležitost k nabrání zkušeností a možná i na dobrý výsledek. Prostějovské hvězdy, ověnčené mnoha světovými úspěchy, však na startu budou,“ řekl ředitel závodů Michal Mráček.

Autor článku: Jaroslav Cícha