MTB

Evropskou bikovou šampionkou Lecomteová, Čábelická dvacátá

Evropskou bikovou šampionkou Lecomteová, Čábelická dvacátá

Titul evropské šampionky v cross country vybojoval v Mnichově poprvé v kariéře třiadvacetiletá Loana Lecomteová z Francie. Pro stříbro si dojela její krajanka Pauline Ferrandová-Prévotová, bronz si získala Anne Terpstraová z Nizozemí, která často startuje na českých okruzích. Nejlepší Češkou byla dvacátá Jitka Čábelická.

V deštivém počasí čekalo na bikerky sedm okruhů. Hned v prvním ujely soupeřkám Lecomteová a Ferrandová-Prévotová a spolu s nimi švýcarské duo Jolanda Neffovová a Alessandra Kellerová. Od druhého kola ale již vládlo osamocené duo Francouzek, jejich narostl rychle na půl minuty, ale pak Ferrandová-Prévotová, která na šampionátu starého kontinentu cílila na zlatý hattrick, své krajance ujela. V nájezdu do třetího okruhu už vedla o 11 sekund a dál se Lecomteové vzdalovala.

Ovšem v průběhu třetího okruhu jí spadl řetěz a než se jí ho podařilo na zabahněném kole nahodit, Lecomteová se kolem ní přehnala a získala navíc téměř minutový náskok, který držela i o kolo později a bezpečně si pak dojela pro první velké zlato v kariéře.

Terpstraová, která za ní v předchozích dvou letech brala pokaždé stříbro, měla na vítězku více než tříminutové manko. Čábelická zaostala za zlatou Lecomteovou o více než devět minut.

Výsledky:

1. Lecomteová 1:28:04, 2. Ferrandová-Prévotová (obě Fr.) +37, 3. Terpstraová (Niz.) +3:08, 4. Neffová (Švýc.) +3:33, 5. Bohéová (Dán.) +4:29, 6. Kellerová (Švýc.) +5:07, …20. Čábelická +9:06, 22. Tvarůžková +9:33, 28. Czeczinkarová +10:22, 36. Štěpánová (všechny ČR) -2 kola.

FOTO Jaroslav Svoboda

Autor článku: Jaroslav Cícha