Elitní kategorii štafet ovládl Kolín, mezi žáky slavila ADASTRA

Druhý den ŠKODA AUTO MČR MTB XCO v Harrachově byla na programu štafety, konkrétně štafeta žáků a posléze štafeta elitní kategorie. Jednotlivé štafety tvořily čtveřice závodníků – u žákovské kategorie dva žáci a dva žákyně, v elitním závodě pak jednotlivé týmy volily různá složení.

Štafety žáků nakonec zvládl nejlépe kvartet ADASTRA – CP TEAM. Do štafet žáků nastoupilo 21 čtveřic. K vidění mnoho vzestupů a pádu v průběhu závodu, který je obecně velmi rychlý. Celkový čas nejlepších byl 23:28.3. Níže kompletní pořadí na stupních vítězů.

Konečné pořadí:
1. ADASTRA – CP TEAM (Gottwaldová A., Jech, Gottwaldová L., Kukla) 23:28.3
2. BRILION RACING TEAM MB (Hájek, Dlouhá, Hladík, Frydrychová) + 14,4 s
3. ADASTRA CYKLOKLUB JIČÍN (Bohuňovský, Faltysová, Svobodová, Kolář) + 33,4 s

O hodinu později na řadu přišla elitní kategorie, ta neměla tak nabitou startovní listinu. V dospělé kategorii startovalo „pouze“ 9 čtveřic. Cíl vidělo 8 družstev. Štafeta Elite nejlépe začala pro pražskou Duklu, která předávala na 1. místě, pak se tento tento tým propadl, nakonec skončil na 2. místě. Triumf oslavili závodníci Kolína.