Dráha

Dráhařka Kristýna Burlová znovu překonala český rekord!

Dráhařka Kristýna Burlová znovu překonala český rekord!

Závodnice Dukly Praha Kristýna Burlová znovu dokázala překonat juniorský národní rekord ve stíhacím závodě na 2 km na otevřeném velodromu.

Kristýna dokázala vylepšit svůj loňský čas a nový juniorský rekord České republiky v prestižní disciplíně má nyní hodnotu 2:36,307 sec.

Svým výkonem si v rámci Mistrovství České republiky v Plzni zajistila i mistrovský dres národní šampionky.

„S novým rekordem jsem vůbec nepočítala. Velodrom v Plzni není tak rychlý jako v Prostějově na loňském MČR. A navíc to byla letošní první měřená závodní stíhačka. Mám ale velikou radost, že to o pár desetin vyšlo a ve finále ve větším větru jsem téměř čas dokázala zopakovat.“ komentovala svůj výkon sympatická závodnice pražské Dukly, která úspěšně kombinuje dráhu se silničními disciplínami.

Z výkonu své svěřenkyně měl radosti i trenér pražské Dukly Lukáš Thun: „Rekord je velký bonus při obhajobě titulu Kristýny, odraz náročné přípravy její i celého týmu. Byla i velmi platnou členkou ženského družstva na 4 km, což je pro juniorku odměnou a zároveň motivující do další práce. Časové výkony nejsou moc populární a souboj proti chronometru ukazuje na opravdovou výkonnost“.

Foto: Dukla Praha

Autor článku: csc-admin csc-admin