Dráha

Dráhaře čeká ME v Grenchenu i boj o olympiádu

Dráhaře čeká ME v Grenchenu i boj o olympiádu

Celkem 16 českých reprezentantů se představí na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice, které hostí od 8. do 12. února švýcarský Grenchen.

„Máme poměrně mladý tým, hlavně u mužů, takže asi těžko budeme atakovat medailové příčky. Ale určitě do toho všichni jdou s maximálním úsilím, protože Evropa je prvním kvalifikačním závodem směrem k olympiádě v Paříži. Proto se tu sejde opravdu špičková konkurence,“ prozradil reprezentační trenér Milan Kadlec. 

K českým želízkům v ohni by mohly patřit Ševčíková s Kohoutkovou v madisonu nebo Ševčíková ve scratchi. „Je to loňská mistryně Evropy U23 ze scratche, takže šanci na pěkný výsledek má určitě i teď. Němcová a Štec jsou zase juniorští mistři světa, teď je čeká první srovnání s velkou konkurencí. Uvidíme, jak se s tím dokáží poprat,“ uvedl Kadlec. 

Ve Švýcarsku však bude mj. chybět jeho syn Milan, loňský juniorský mistr světa i Evropy. „Milan Kadlec junior závod dráhového Mistrovství Evropy vynechává, aktuálně se programově připravuje se svým silničním týmem a plánujeme jeho start v úvodních dvou závodech dráhového světového poháru v Jakartě a egyptském Cairu.“ dodal trenér.

Na šampionát je přihlášeno celkem 290 závodníků, kteří budou během pěti dnů soupeřit o 22 medailových sad. Česko bude reprezentovat 16 dráhařů, 8 sprinterů a 8 ve vytrvalostních disciplínách.

Nominace reprezentace ČR

Muži: Voneš (omnium, madison), Křenek (bodovací závod), Rugovac (vylučovací závod), Štec (scratch, madison), Topinka (sprint, keirin, týmový sprint), Šťastný (týmový sprint), Hytych (1 km s pevným startem), Wagner (1 km s pevným startem, týmový sprint), Čechman (keirin, sprint).

Ženy: Ševčíková (omnium, scratch, madison), Kohoutková (madison), Burlová (bodovací závod), Němcová (vylučovací závod), V. Jaborníková (týmový sprint, 500 m s pevným startem, keirin, sprint), A. Jaborníková (sprint, keirin, týmový sprint), Mikšaníková (týmový sprint, 500 m s pevným startem).

FOTO: Jan Brychta

Autor článku: Admin