Další dvě výhry Tvarůžkové v Turecku

Své vítězné tažení v turecké Alanyi završila čtvrtým prvenství bikerka celku Expres CZ – Tufo Team Kolín Tereza Tvarůžková. Nejprve vyhrála závod druhé kategorie kalendáře UCI a poté i podnik první kategorie. Za dva víkendy si tak vyjela do světového žebříčku celkem 180 bodů a v obou posledních závodech opět porazila přesvědčivě třetí bikerku z mistrovství Evropy Viktoii Kirsanovou z Ruska.

„Oba víkendy jsme odjely na dvou tratích. První byla spíše víc do cyklokrosu, druhá klasická cross countryová, ale obě víc než technicky byly náročné hlavně fyzicky. Mám radost hlavně z vítězství nad Kirsanovou,“ řekla Tereza Tvarůžková.

C1:

1. Drechou (Fr.) 1:20:46, 2. Haimy (Izr.) +3, 3. Mojsejev (Ukr.) +1:41, …7. Kučera (ČR) +3:16.

1. Tereza Tvarůžková (ČR) 1:22:04, 2. Kirsanová +1:36, 3. Kovalčuková (obě Rus.) +6:48.

C2:

1. Drechou 1:30:14, 2. Titarenko (Ukr.) +6, 3. Mojsejev +11, …20. Kučera -1 kolo.

1. Tvarůžková 1:16:48, 2. Kirsanová +3:14, 3. Slobodjanová (Ukr.) +6:44.