Cyklokros

Cyklokrosové mistrovství světa pouze pro elitní kategorie

Cyklokrosové mistrovství světa pouze pro elitní kategorie

Mistrovství světa v cyklokrosu pro rok 2021, které se pojede 30. a 31. ledna v belgickém Ostende, bude pouze pro elitní kategorie a kategorie U23. Kvůli současné pandemii Covid-19 příslušné belgické orgány rozhodly, že se nepojedou závody juniorů a juniorek.

Na okruhu ve Flandrech, se tak stejně jako na mistrovství Evropy, budou rozdělovat medaile pouze ve čtyřech kategoriích, bohužel v těch juniorských, kde český cyklokros měl největší medailové naděje, se opět nepojede.

„Junioři Matěj Stránský, Pavel Jindřich, Matyáš Fiala, Matyáš Kopecký, Václav Dostál či Tomáš Doležal, mezi juniorkami pak Julia Kopecky nebo Anna Růžičková k naší smůle na startu zase nebudou. Máme letos velice silné juniorské týmy, velice talentované mladé jezdce a závodnice, ale na mezinárodní scéně se mohli představit pouze jednou při Světovém poháru v Táboře. Tam předvedli, že mají na to končit na stupních vítězů, ale šanci ukázat to na mistrovství Evropy a mistrovství světa nedostali a to mě strašně mrzí,“ řekl reprezentační kouč Petr Dlask.

„Stránský, Jindřich, Fiala a M. Kopecký přecházejí z juniorské kategorie se vztyčenou hlavou a věřím, že budou hrát prim i ve vyšší kategorii U23. Pevně doufám, že budou i nadále prokazovat svůj talent a svoji výkonnost posunou dále, tak jak to předváděli v současné sezoně. Tyto jezdce bych chtěl podpořit v tom, že mají motivaci pro mistrovství světa 2024 v Táboře, které by pro mě mělo být ohromnou výzvou. Jsem přesvědčen o tom, že je to pro ně motivace do dalších let s ohledem na tvrdou práci, kterou letos podstoupili,“ pokračoval Petr Dlask.

„To se týká i závodníků ostatních kategorií jichž se bude světový šampionát v Táboře týkat a věřím, že se jezdci systematicky na tento vrchol budou chystat. Není pro závodníka více než jet světový šampionát na domácí půdě a před domácím publikem a bojovat o jednu z medailí,“ uzavřel stříbrný medailista z táborského šampionátu z elitní kategorie v roce 2001 Petr Dlask.

FOTO Eduard Erben

Autor článku: Jaroslav Cícha