Cyklokros

Cyklokrosaři začínají sezonu s opatřeními proti Covid-19

Cyklokrosaři začínají sezonu s opatřeními proti Covid-19

Zatímco sezona většiny cyklistických disciplín spěje k závěru, ta cyklokrosová naopak stojí na svém začátku. V závěru září, konkrétně 26. v Mladé Boleslavi odstartuje Toi Toi Cup. Světový pohár odstartuje 1. listopadu v Overijse v Belgii. Komise cyklokrosu ČSC na své schůzi schválila opatření ohledně pandemie Covid-19. „Chceme udělat vše pro to, abychom cyklokrosovou sezonu absolvovali bez zdravotních problémů,“ vysvětluje osm bodů přijatého opatření šéf komise Petr Balogh.

Na základě zhoršujících se epidemiologických ukazatelů byla přijata u cyklokrosové reprezentace tato opatření:

1. Každý závodník reprezentačního družstva přinese vlastnoručně podepsané prohlášení, že nemá příznaky onemocnění, viz vzor v příloze.

2. Na Světových pohárech, mistrovství Evropy a mistrovství světa se cyklokrosová reprezentace bude řídit nařízeními UCI.

3. Reprezentační trenér Petr Dlask a jeho asistent Michal Bednář změří každému závodníkovi teplotu bezkontaktním teploměrem každý den reprezentační akce. Při zjištění zvýšené teploty (nad 37°C), bude provedeno kontrolní měření normálním teploměrem. Pokud závodník nebo člen doprovodu bude mít příznaky onemocnění, bude neprodleně poslán z reprezentační akce domů.

4. Každý reprezentant a doprovod bude na všech reprezentačních akcích povinen nosit roušku v uzavřených prostorách (při jízdě autem, společných schůzích atd.)

5. Reprezentační trenér Petr Dlask dostal souhlas od cyklokrosové komise k nákupu roušek a dezinfekce v dostatečném množství pro výjezdy reprezentace. Dezinfekce bude k dispozici na každém pokoji a bude provedeno školení ohledně hygienických zásad.

6. Předseda cyklokrosové komise Petr Balogh zajistí pro cyklokrosovou reprezentaci respirátory třídy FFP2.

7. Dále bude zajištěn vitamín C a D k dispozici reprezentantům jako prevence nachlazení.

8. Opatření se mohou v průběhu sezony měnit dle epidemiologické situace a nařízení vlády ČR či MZV.

Autor článku: Jaroslav Cícha