Cyklokros

Cyklokrosaři Brilon Racing Team jsou týmem UCI

Cyklokrosaři Brilon Racing Team jsou týmem UCI

Do nové sezony vstoupí cyklokrosový mladoboleslavský tým Brilon Racing jako UCI Team. V sídle společnosti Brilon představilo vedení celku ambice, plány a cíle do nové sezony. Tým má na své rozšířené soupisce celkem 60 závodníků, statut UCI Team se týká ovšem pouze žen a juniorů. V ženách budou celek reprezentovat Kristýna Zemanová, Tereza Vaníčková, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková a Martina Bartošová, mezi juniory bude jedničkou nadějný Václav Ježek ml.

Reálnou ambicí je přivézt alespoň jednu medaili ze závodu Světového poháru a umístění do pátého místa na mistrovství Evropy a mistrovství světa. „Jde o jistou prestiž, chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy,“ vysvětlil vstup mezi UCI týmy manažer celku Josef Hladík.

Jezdci Brilonu Racing mají za sebou již povedený start do nové cyklokrosové sezony, ve dvou závodech v Německu  dokázali Kristýna Zemanová a Václav Ježek ml. vybojovat bronzové medaile.

„Prvním vrcholem bude světový pohár v Táboře koncem října, pak ME v Namuru a vše bude směřovat k mistrovství světa. Ale těch závodů mezi tím bude hodně – domácí TOI TOI Cup, vánoční turné v Beneluxu a další,“ řekl Václav Ježek, jeden z trenérů celku Brilon Racing, jenž by si přál, aby jeho svěřenci dokázali vybojovat cenné kovy i na těch nejdůležitějších šampionátech. „Doufáme v medaili nejen na svěťáku, ale také na ME nebo MS. Už dlouho jsme jako Česká republika žádnou nepřivezli, takže bychom to rádi prolomili. Kristýna (Zemanová) a Véna (Ježek) tomu jdou naproti, věříme, že by se to mohlo podařit.“

Brilon Racing stále zůstává primárně mládežnickým týmem. „Čas na to, abychom se věnovali elitě prostě není, budeme se snažit pomoct našim nejlepším dostat se do zahraničí. A zájem je,“ nastínil další možné působení svých nejlepších závodníků, zejména týmové jedničky Kristýny Zemanové, které se na loňském MS blýskla 7. místem v kategorii U23.  

Už tuto sobotu se tým Brilon Racing představí na domácí trati v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi na 4. ročníku Brilonkrosu. Pak už se rychle rozjede domácí TOI TOI Cup, jenž odstaruje 28. září v Holých Vrších. Dva úvodní závody Světového poháru v USA tým vynechá, třetí kolo SP už ale bude hostit jihočeský Tábor (23. října.) a tam se členové Brilonu pochopitelně ukáží.

FOTO Jan Němec

Autor článku: Jaroslav Cícha