Cyklokrosař Boroš bodoval na SP v Rucphenu

Po osmi letech nevyhrál závod Světového cyklokrosového závodu Belgičan či Nizozemec.  Zasloužil se o to britský jezdec Thomas Pidcock, který vystoupil na nejvyšší stupeň v nizozemském Rucphenu. Dvaadvacetiletý Pidcock zvítězil před dvojicí Belgičanů Eli Iserbytem a Michaelem Vanthourenhoutem. Na body opět dosáhl po 21. místě Michael Boroš. Závod žen vyhrála domácí Marianne Vosová, Karla Štěpánová dojela čtyřicátá.

Loňský vicemistr světa se v závěrečných stovkách dotáhl na vedoucího muže SP Iserbyta, ještě před cílovou rovinkou jej předjel a vyhrál s náskokem tří sekund, Vanthourenhout ztratil vteřin osm.

Iserbytovi uniklo šesté vítězství v sezoně, ale průběžné pořadí vede po deseti závodech s obrovským náskokem 109 bodů před M. Vanthourenhoutem. Český reprezentant Michael Boroš dojel jednadvacátý s více než dvouminutovou ztrátou na vítěze.

Závod žen ovládly nizozemské cyklokrosařky, které obsadily prvních sedm míst. Potřetí v sezoně vyhrála Marianne Vosová těsně před Lucindou Brandovou, která je v čele seriálu.

1. Pidcock (Brit.) 1:03:26, 2. Iserbyt +3, 3. M. Vanthourenhout +8, 4. Hermans (všichni Belg.) +12, 5. van der Haar (Niz.) +15, 6. Toon Aerts (Belg.) +35, …21. Boroš +2:12, 51. Petruš (oba ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 15 závodů):

1. Iserbyt 337, 2. M. Vanthourenhout 228, 3. Toon Aerts 226, 4. Hermans 218, 5. van der Haar 196, 6. van Kessel (Niz.) 163, …28. Boroš 33, 56. Paprstka 5, 60. Vaníček 4, 63. Petruš (všichni ČR) 3.

1. Vosová 54:14, 2. Brandová stejný čas, 3. Betsemaová +8, 4. van Empelová +17, 5. Pieterseová +19, 6. Worstová (všechny Niz.) +44, …40. Štěpánová (ČR) +5:54.

1. Brandová 282, 2. Betsemaová 269, 3. Pieterseová 220, 4. van Empelová 195, 5. Vosová 172, 6. van Anrooijová (Niz.) 159, …29. Nash 24, 47. Zemanová (obě ČR) 6.