Cyklokros

Cyklokros v Hlinsku s mimořádnými opatřeními

Cyklokros v Hlinsku s mimořádnými opatřeními

S ohledem k vyhlášení nouzového stavu a mimořádným opatřením proti šíření koronaviru schválila komise cyklokrosu na základě metodického pokynu Českého svazu cyklistiky nový rozpis Toi Toi Cupu 2020. Zároveň provedla aktualizaci propozic pro třetí závod seriálu, který je na programu 17. října závod v Hlinsku.

Závod v Hlinsku se uskuteční za mimořádných bezpečnostních opatření. V prvé řadě musí být dodrženo bezpodmínečně vládní nařízení o maximálním počtu 130 osob na akci v jedné chvíli. V praxi to znamená vyšší nároky na organizátory, kteří se s tím musí vypořádat.

„Věříme, že tato opatření se dotknou jen závodu v Hlinsku, a že opatření, která vyhlásila vláda se projeví pozitivně a budou postupně rozvolňována. Samozřejmě budeme situaci sledovat a pružně reagovat na případné změny,“ řekl Petr Balogh, viceprezident ČSC a předseda cyklokrosové komise.

Zásadní body pro pořádání závodu v Hlinsku:

1 – závod se koná bez přítomnosti diváků

2 – přihlášky jsou možné pouze online, přihlášení na místě není možné

3 – platba startovného na místě není možná

4 – výdej startovních čísel bude probíhat dle upraveného časového harmonogramu tak, aby nedocházelo k hromadění osob. Přesné místo výdeje čísel bude upřesněno.

5  – časy startů jednotlivých kategorií byly upraveny tak, aby závody mohly probíhat po etapách, po každém závodě proběhne ihned vyhlášení vítězů a závodníci s doprovodem musí poté opustit závodiště, aby mohl odstartovat další závod

6 – vyhlášení vítězů bude probíhat ihned po skončení závodu bez předávajících osob, ceny budou mít závodníci připraveny před stupínky, závodníci na stupních vítězů musí mít ochranu nosu a úst

7 – maximální počet osob v depu jsou 2 osoby za tým

8 – v areálu závodiště jsou všichni povinni nosit ochranu nosu a úst, kromě závodníků při závodě

9 – bude změněn systém parkování v místě konání, podrobnosti budou zveřejněny později

Autor článku: Jaroslav Cícha