MTB

Cinka a Čábelickou čeká generálka na olympiádu v Les Gets

Cinka a Čábelickou čeká generálka na olympiádu v Les Gets

Ondřej Cink a Jitka Čábelická, kteří budou reprezentovat Česko v cross country na olympiádě v Tokiu, absolvují o tomto víkendu generálku v podobě startu na Světovém poháru ve francouzském Les Gets. Ve hře ovšem bude daleko více Čechů. Celkem 22.

Už dnes se Čábelická i Cink představí v short tracku, v sobotu jsou na programu závody ve sjezdu a v neděli cross country mužů, žen a kategorií U23. Junioři v Les Gets nestartují.

„V podstatě pro všechny lidi ze světové špičky v cross country se jedná o generálku směrem k olympiádě, tohle je poslední důležitý závod před Tokiem,“ řekl reprezentační trenér Viktor Zapletal.

„Z hlediska olympijské formy to ale asi o ničem nevypoví, protože do závodů v Tokiu ještě nějaký čas zbývá a řada lidí je teď v plném tréninku a ladí formu. Takže když to tady někomu nevyjde, nelze říct, že na olympiádě bude špatný. Spíš jde o nějaké mentální nastavení, že to všechno jde správným směrem,“ dodal.

Trať v Les Gets doznala oproti roku 2019, kdy se tam jelo naposledy, řady změn. „Vždycky jsme ji považovali za hodně lehkou, ale letos sem navezli velké množství kamenů a na první pohled to vypadá celkem hrozivě. Je tu ale spousta zajímavých prvků, dropů a taky velké množství stop. Otázkou je, jak se s tím kdo popasuje,“ prozradil trenér české reprezentace v cross country. Většina našich závodníků si tak na seznámení s tratí projížděla některé těžké pasáže s asistentem Matějem Charvátem, bývalým úspěšným sjezdařem.

Čeští reprezentanti jsou ve francouzském horském středisku již několik dní a trať mají dobře najetou. „Ondra na tom vypadá ve velké pohodě. Už tady byl týden, hodně dřel a nemá žádný problém,“ prozradil z dějiště čtvrtého závodu Světového poháru 2021 Viktor Zapletal.

Autor: Jan Krůta, foto: Pavel Křikava, www.reprezentacemtb.cz

Autor článku: Admin