MTB

Cink třetí v závěrečném závodě Světového poháru i v celkovém hodnocení!

Biker Ondřej Cink dojel třetí ve finálovém závodě Světového poháru cross country v americkém Snowshoe. Stejnou příčku obsadil i v celkovém hodnocení Světového poháru.

Závod ve městě Snowshoe v Západní Virginii vyhrál domácí Christopher Blevins před rumunským reprezentantem Vladem Dascalem. Ondřej Cink se pohyboval po celý závod na čele a byl velmi aktivní. Na třetí místo se český jezdec dostal v závěru, když předstihl úřadujícího mistra světa Nina Schurtera.

Závod žen vyhrála Britka Richards před Australankou McConnellovou a Nizozemkou Tauberovou. Jedinou českou reprezentantkou na startu byla na 16. místě Kateřina Nash, která se představila na startu světového poháru cross country naposledy.

Celkové prvenství v celkovém hodnocení Světového poháru si zajistil Švýcar Mathias Flückiger před Francouzem Victorem Koretzkym. Se ztrátou pouhého jediného bodu na druhé místo skončil Ondřej Cink. Cink třetím místem navázal na úspěch Jaroslava Kulhavého, který slavil druhé místo naposledy v roce 2015. Mezi ženami zvítězila Lecomte z Francie. Z českých žen skončila nejvýše 34. Jitka Čábelická.

Výsledky závodu:

Ženy Elite:

1. Evie Richards (Brit., Trek Factory) 1:14:53, 2. Rebecca McConnell (Aus., Mondraker Primaflor) +1:31, 3. Anne Tauber (Niz., CST PostNL Bafang) +1:54, … 16. Kateřina Nash (ČR, Clif Pro) +7:32.

Muži Elite:

1. Christopher Blevins (USA, Trinity Racing) 1:15:14, 2. Vlad Dascalu (Rum., Trek Pirelli) +0:09, 3. Ondřej Cink (ČR, Kross Orlen) +0:20