Cink na Světovém poháru v Lenzerheide osmý

Na osmém místě dokončil český biker Ondřej Cink závod Světového poháru cross country v Lenzerheide. Závod vyhrál Victor Koretzky z Francie.

O vítězi závodu se rozhodlo až v posledním kole, kdy o prvenství bojovali domácí favorité Nino Schurter a Mathias Flückiger. V závěru ale domácí jezdce překvapil Francouz Victor Koretzky, ten ve finiši zdolal Schurtera o dvě sekundy a Flückigera o devět. Cink ztratil na vítěze minutu a čtyři sekundy.

Český reprezentant Cink si elitní desítkou v předposledním závodě udržel druhou příčku v průběžném pořadí Světového poháru. Závěrečným závodem Světového poháru bude závod v americké Snowshoe, který se uskuteční od 14. do 19. září.

V ženách zvítězila Britka Evie Richards před Australankou Rebeccou McConnell. Třetí skončila Švédka Jenny Rissveds. Z českých reprezentantek dokončila jako 30. Jana Czeczinkarová. Česká jednička Jitka Čábelická závod ze zdravotních důvodů vynechala.

V dopoledním programu závodily také kategorie do třiadvaceti let, kdy z českých žen skončila nejvýše na 30. místě Adéla Holubová. Závod vyhrála Mona Mitterwallner z Rakouska. Mezi muži 16. místo vybojoval Jan Sáska, vítězem se stal Martin Vidaure Kossmann z Chile.

Ženy U23:

1. Mona Mitterwallner (Rak.) 1:08:35, 2. Caroline Bohé (Dán.) +1:47, 3. Savilia Blunk (USA) +2:21, … 30. Adéla Holubová (kolabbm.cz) +9:30, 37. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +12:40, DNF. Tereza Sásková (Rouvy Specialized).

Muži U23:

1. Martin Vidaure Kossmann (Chi.) 1:09:24, 2. Juri Zanotti (It.) +0:16, 3. Joel Roth (Švýc.) +0:35 …16. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +1:59, 48. Jan Zatloukal (Specialized Nutrend) +7:05, 51. Tomáš Morávek (Cyklostar Trek Pirelli) +7:33, 57. Sam Jirouš (Rouvy Specialized) +8:00, 65. David Šulc (GAPP System – Kolofix) +9:09.

Ženy Elite:

1. Evie Richards (Brit.) 1:19:16, 2. Rebecca McConnell (Aus.) +0:19, 3. Jenny Rissveds (Švéd.) +0:58, … 30. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +6:47.

Muži Elite:

1. Victor Koretzky (Fr.) 1:18:23, 2. Nino Schurter (Švýc.) +0:02, 3. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:09, … 8. Ondřej Cink (Kross Orlen) +1:04, 27. Jan Vastl (Maloja Pushbikers) +3:23, 55. Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +6:39, 65. Lukáš Kobes (GAPP System – Kolofix) +8:05, 97. Zdeněk Vobecký (Fanny Cycling) -1 kolo.

Autor článku: Filip Švestka