MTB

Čeští junioři zvítězili v soutěži týmů Světové série horských kol!

Čeští junioři zvítězili v soutěži týmů Světové série horských kol!

Prestižní výsledek zaznamenal tým juniorské reprezentace horských kol, který v závodě Juniorské světové série v Novém Městě na Moravě zvítězil v soutěži týmů.

Do soutěže se zaznamenávají tři nejlepší výsledky ze závodu juniorek a tři výsledky ze závodu juniorů.

“Mám z toho úspěchu velikou radost. Je obrazem aktuální síly naší juniorské reprezentace a zároveň potvrzuje výbornou práci našich klubových trenérů a klubů, které mladé jezdce dlouhodobě připravují. A je důležité, že se nejedná jenom o výsledek jednoho nebo dvou vysoce talentovaných jedinců, ale široké skupiny reprezentačního výběru.” komentuje nadějné umístění krátce před odjezdem týmu na mistrovství světa v rakouském Leogangu trenér Viktor Zapletal a dodává:

“Před časem jsme poměrně zásadním způsobem změnili metodiku tréninku talentovaných juniorů, když jsme přešli na částečně centrální formu přípravy. Juniorská reprezentace se tak v pravidelných a častých intervalech schází na společných soustředěních a kontrolních závodech a my tento model budeme nadále rozvíjet.”

Výborný výsledek juniorské reprezentace horských kol se generoval ze třetího místa Karolíny Bedrníkové, šestého Anety Novotné, sedmého Davida Šulce, dvanáctého Terezy Obořilové, čtrnáctého Jana Zatloukala a čtyřicátého místa Daniela Žvaka.

Foto: Michal Červený

Autor článku: Filip Švestka