Čeští bikeři ovládli rakouskou klasiku Kamptal Trophy

Devětadvacátý ročník jarní rakouské klasiky Kamptal Trophy ovládli čeští reprezentanti, když slavili pódiové umístění ve všech kategoriích.

Mezi elitními muži slavil v Langenlois vítězství Ondřej Cink (Kross Orlen) a mezi ženami skončila třetí Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix). Vítězně se dařilo také juniorům, v nichž zvítězili Filip Konečný (Dukla Praha) a Aneta Novotná (Adastra Cycling) před krajankou Karolínou Bedrníkovou (Expres CZ Tufo Kolín).

V kategorii do 23 let se umístil na druhém místě Jan Zatloukal, který skončil celkově mezi elitními muži na jedenáctém místě.

Ženy Elite:

1. Mona Mitterwallner (Rak., Trek Vaude) 1:26:27, 2. Yana Belomoina (Ukr., CST PostNL Bafang MTB) +2:24, 3. Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix) +3:04, … 6. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +5:38.

Muži Elite:

1. Ondřej Cink (Kross Orlen) 1:35:25, 2. Krzystof Lukasik (Pol., JBG-2 CryoSpace) +0:57 3. Bartlomiej Wawak (Pol., Kross Orlen) +1:11, … 7. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +3:33.

1. Filip Konečný (Dukla Praha) 1:16:56, 2. Fran Bošnjak (Hrk.) +0:14, 3. Julius Scherrer (Rak., Bikeworks Race Team) +2:16, … 5. Filip Jech (Adastra Cycling) +3:07.

Juniorky:

1. Aneta Novotná (Adastra Cycling) 1:11:05, 2. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +1:55 3. Katharina Sadnik (Rak., KTM Factory) +2:52.