MTB

Českým bikerům se v Řecku dařilo

Českým bikerům se v Řecku dařilo

Na řeckém ostrově Salamina se čeští bikeři účastnili série několika závodů UCI kategorie C1 a HC, včetně UCI Junior Series. Český tým se v početné a velmi kvalitní konkurenci neztratil.

V prvním středečním závodě obstála teprve devatenáctiletá česká reprezentantka Patricie Srnská, která vybojovala deváté místo. Skvěle se vedlo také, loni ještě juniorce, talentované Elišce Hanákové, ta si hned v prvním závodě připsala na své konto první UCI body za 15. místo. Ani čeští mladíci, Jan Zatloukal a Ondřej Novotný, se v nabité konkurenci neztratili a připsali si 17. respektive 22. místo. Výborné páté místo obsadil v závodě Juniorské světové série UCI český reprezentant David Friedel. 

Druhý den, oproti tomu předešlému středečnímu, výrazně zlepšil svůj výkon junior David Friedel, který skončil na druhém místě. Velmi dobře si také vedly v závodě C1 české reprezentantky do 23 let v závodě kategorie HC. Patricie Srnská vybojovala navzdory defektu v posledním kole bronz a náš benjamínek v této kategorii, osmnáctiletá Eliška Hanáková, čtvrté místo. 

V sobotním závodě mužů U23 certifikovaném ve vysokém hodnocení HC UCI vybojoval stříbro Jan Zatloukal. Honza tak připisuje na konto své, ale především na konto českého týmu, významné body do olympijské kvalifikace. Kvalitní páté místo v kategorii U23 obsadil také Ondřej Novotný. Umístění v prestižní pětce si na své konto na připsal David Friedel, který závod Světové juniorské série UCI dokončil na čtvrtém místě. Skvělé umístění vybojoval i další Čech v cíli dramatického a rychlého závodu, David Vašut, ten finišoval na sedmé pozici, což je jeho dosavadní výsledkové maximum v nejvyšší světové soutěži juniorů. 

V nedělním závodním programu pokračující ve vysoké kategorii UCI HC obsadily 13. a 16. příčku třiadvacítkářky Patricie Srnská a Eliška Hanáková, které rovněž v případě Patricie získala i body do olympijského rankingu. Mezi muži obsadil 20. místo Jan Zatloukal a Ondřej Novotny dokončil závod na 27. pozici. 

Český tým se nyní přesune do bájného města Sparta, kde absolvuje tréninkový kemp a koncem týdne i další tři závody kategorie C1 a HC. 

Foto: Robin Nevřala

Autor článku: Filip Švestka