ČSC

Český svaz cyklistiky jde s dobou: elektromobilita vládne vozovému parku!

Český svaz cyklistiky jde s dobou: elektromobilita vládne vozovému parku!

Český svaz cyklistiky (ČSC) se v poslední době výrazně mění a nyní má před sebou další velkou výzvu. Chce se stát první domácí sportovní federací, jejíž flotila osobních vozů bude ke konci tohoto roku plně elektrická. Jedná se o výsledek partnerství se Skupinou ČEZ a společností ŠKODA AUTO.

„Český svaz cyklistiky vnímá všeobecný rozmach elektromobility ve světě i v cyklistice. Elektromobily jsou dnes nedílnou součástí Tour de France, na elektrokolech se pod hlavičkou UCI bojuje o plnohodnotné světové tituly, a i u nás doma už dvakrát proběhlo mistrovství republiky pro e-biky. Rozmach elektromobility je obrovský a my nechceme zůstat pozadu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky, Ing. Petr Marek.

ČSC smýšlí ekologicky, následuje aktuální trendy, a tak zapojení elektromobility do vozového parku bylo dalším logickým krokem. „Při cyklistice se sportovci pohybují výrazně blíže automobilům než při vykonávání jakéhokoli jiného sportu, a proto cítíme, že bychom v tomto směru měli jít ostatním příkladem. Být šetrný nejen k životnímu prostředí, ale i k ostatním účastníkům provozu, zejména pak ke sportovcům,“ dodává Petr Marek.

ČSC si elektrické vozy vyzkoušel již v minulé sezóně, kdy do své flotily 13 osobních vozů od značky ŠKODA AUTO, které využívá v rámci partnerství, implementoval plugin hybridy a jedno plně elektrické vozidlo. Ukázalo se, že tato vozidla zapojení zvládají, ostatně již minulý rok vůz ŠKODA ENYAQ objel Český pohár na silnici ŠKODA CUP a tento automobil v barvách ČSC vozil také ředitelku závodu Mistrovství České a Slovenské republiky 2021, které se pořádalo v Bánovcích nad Bebravou.

Partnerství s národní sportovní autoritou v cyklistice je důležitou součástí naší sponzoringové strategie. Jsme rádi, že v jeho rámci se nyní dostávají ke slovu elektrifikované vozy, které na závodech doprovodí cyklisty bez emisí,“ uvedl Libor Šedivák, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

Elektrické vozy ČSC se budou pohybovat po celé republice, kde budou pomáhat místním klubům, organizátorům atd. vytvářet zdravější a čistější závodní prostředí. „V rámci partnerství se Skupinou ČEZ, která je mimo jiné PARTNEREM ELEKTROMOBILITY ČSC, jednáme také o vybudování nabíjecích stanic v sídle ČSC, které by sloužili nejen pro potřeby ČSC, ale i pro širokou veřejnost.“ doplnil ještě Petr Marek.

Autor článku: Admin