Dráha

Burlová a Machačová vytvořily české rekordy

Burlová a Machačová vytvořily české rekordy

Výbornou formu využily dvě cyklistky Dukly Praha k vytvoření nových českých rekordů. Svěřenkyně trenéra Lukáše Thuna, mladá juniorská mistryně České republiky Kristýna Burlová, která je považovaná za velký talent české dráhové i silniční cyklistiky v jízdě na 20 kilometrů absolvovala v čase 28:08,914 což je nový juniorský rekord České republiky.   

Hned po dojezdu Burlové se na dráhu postavila jedna z nejúspěšnějších českých cyklistek historie Jarmila Machačová s úmyslem pokořit český rekord v královské disciplíně – hodinovce a úspěšná byla i ona. Rozhodčími zaznamenaná hodnota její jízdy činí 43,788 kilometrů,

 „Jela jsem hodinovku poprvé v životě a největší obavu jsem měla z udržení správného stíhacího posedu po dobu jedné hodiny,“ popisovala po dojezdu sympatická Machačová. „Nakonec to ale nebylo tak hrozné, dařilo se mi držet domluvené tempo a ani jsem neměla pocit nějaké krize během jízdy. Nicméně, je to velmi těžký závod, určitě ho v nejbližší době znovu nepojedu,“ doplnila se smíchem dráhová mistryně a vicemistryně světa, svěřenkyně trenéra Milana Kadlece.

FOTO Dukla Praha

Autor článku: Jaroslav Cícha